Home Kategorie News Premier ogłosił alarm BRAVO-CRP w całej Polsce. Wiemy do kiedy potrwa.
10.14K

Premier ogłosił alarm BRAVO-CRP w całej Polsce. Wiemy do kiedy potrwa.

Premier ogłosił alarm BRAVO-CRP w całej Polsce. Wiemy do kiedy potrwa.

Wybory prezydenckie już w niedzielę. Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję rządu. W całym kraju wprowadzono dziś stopień alarmowy BRAVO-CRP.

Druga tura wyborów prezydenckich będzie objęta stopniem alarmu BRAVO-CRP – taką decyzję ogłosił wczoraj szef rządu. Wiadomo do kiedy potrwają obostrzenia.

Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie drugiego stopnia alarmowego CRP w czterostopniowej skali, na podstawie przepisów ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Stopnie alarmów CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Jak tłumaczy MSWiA, w trakcie obowiązywania stopnia alarmowego BRAVO-CRP wzmożone jest m.in. monitorowanie stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych organów administracji publicznej lub tych, które wchodzą w skład infrastruktury krytycznej.

– „W całym kraju od piątku wprowadzony zostanie stopień alarmowy BRAVO-CRP. Zgodnie z zarządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego obowiązywał on będzie do poniedziałku. Celem decyzji jest przeciwdziałanie zagrożeniom w cyberprzestrzeni związanym z II turą wyborów prezydenckich” – przekazało w czwartek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Stopień BRAVO-CRP obowiązuje od piątku 10 lipca, od godz. 00:01 do poniedziałku 13 lipca, do godz. 23.59 na terenie całego kraju. Wcześniej taką decyzję polski rząd podjął również w związku z I turą wyborów.

To może Cię zainteresować:  „Marielou” zaatakuje Polskę. IMGW ostrzega. Będzie źle.

– „Bezpieczeństwo w czasie obowiązywania stopnia uzależnione jest nie tylko od działania właściwych służb, ale też od czujności obywateli. W przypadku zauważania czegoś niepokojącego należy poinformować o tym policję lub Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego” – poinformował resort.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz