Home Kategorie Zwierzęta PILNE: Sprawa pumy Nubii zakończona.

PILNE: Sprawa pumy Nubii zakończona.

Jak informuje Radio ZET, puma trafiła do ZOO. Głośna sprawa ze Śląska doczekała się finału. Po problemach prawnych i braku współpracy ze strony podejrzanego, zwierzę w końcu trafiło do ZOO.

Puma ze Śląska trafiła do chorzowskiego ZOO, o czym informuje Radio ZET. Kontrowersyjna sprawa mężczyzny, który „uciekł” ze zwierzęciem, doczekała się finału. Zgodnie z ustaleniami, mężczyzna nie chciał oddać swojego ukochanego zwierzaka.

Jak napisało na Twitterze Radio ZET, puma imieniem Nubia trafiła do ZOO w Chorzowie. 10 lipca mężczyzna nie chciał oddać kota do ZOO w Poznaniu, czym złamał postanowienie sądu.

Obecnie zwierzę ma przebywać w ogrodzie zoologicznym. Nie podano jeszcze jakie konsekwencje mogą czekać mężczyznę za złamanie postanowień pierwszego wyroku sądu. Sprawa nadal jest badana i wzbudza spore emocje. W internecie pojawiło się wiele głosów osób, które twierdzą, że zwierzę powinno pozostać przy właścicielu. Sprawę skomentował Łukasz Litewka, radny Sosnowca, który pomaga Kamilowi S., do którego puma należy.

– „Najważniejsze: jest bezpieczna. Walczymy dalej by wróciła do domu” – napisał na swoim profilu na Facebooku. Jego wpis wskazuje, że to jeszcze nie koniec walki o to, by zwierzę pozostało ze swoim właścicielem.

To może Cię zainteresować:  Zaczęli rzucać śnieżkami w te piękne konie... Zobacz reakcję największego konia w stadzie!

Puma latami przebywała z weteranem wojennym, który służył wcześniej w Afganistanie. Mężczyzna wychował Nubię, a gdy poznańskie ZOO zgłosiło się po odbiór zwierzęcia, ten uciekł z nim do lasu w okolicach Ogrodzieńca na Śląsku. Jak podaje Fakt, w akcji poszukiwawczej uczestniczył zespół funkcjonariuszy z Zawiercia oraz antyterroryści, którzy przybyli na Śląsk helikopterem. Co ciekawe, jak podają przedstawiciele policji, wcześniej próba odbioru Nubii nie była konsultowana z nimi.

– „W dniu wczorajszym zostaliśmy zaskoczeni wiadomością, że przedstawiciele ZOO w Poznaniu wraz z asystującymi im dziennikarzami podjęli samodzielną próbę przejęcia Nubii, nie informując nas wcześniej o tym fakcie. Próba ta okazała się nieskuteczna, a jej efektem była ucieczka dotychczasowego właściciela z pumą” – czytamy w komunikacie opublikowanym na mediach społecznościowych komendy.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz