Home Kategorie Ludzie Aleksander Kwaśniewski nie pozostawia złudzeń. „Żeby być niezależnym, trzeba mieć charakter i determinację”.

Aleksander Kwaśniewski nie pozostawia złudzeń. „Żeby być niezależnym, trzeba mieć charakter i determinację”.

Aleksander Kwaśniewski nie pozostawia złudzeń. „Żeby być niezależnym, trzeba mieć charakter i determinację”.

Aleksander Kwaśniewski był gościem popołudniowej rozmowy RMF FM. Były prezydent nie pozostawił złudzeń, co do tego czy Andrzej Duda ma szansę wybić się na niezależność.

Kwaśniewski był pierwszym prezydentem i aż do teraz jedynym, któremu udało się uzyskać reelekcję. Dopiero teraz Andrzej Duda powtórzył ten wyczyn.

W trakcie wywiadu, którego udzielał były prezydent padło pytanie o to czy Andrzej Duda może być w drugiej kadencji bardziej niezależny od PiS-u.

– „Szczerze mówiąc, nie spodziewam się tego, ale chciałbym. Jeżeli można pomarzyć, to mam nadzieję, że to o czym on wspominał w czasie kampanii, że w drugiej kadencji prezydent odpowiada przed Bogiem, historią i narodem i że uwalnia go to od myślenia o reelekcji, czyli daje mu więcej swobody, czyli będzie mógł być osobą troszczącą się o konstytucję, wykonującą swoje obowiązki, ale także powściągającą działalność rządu, mówiącą rządowi, czy większości parlamentarnej – nie idźcie tą drogą” – stwierdził były prezydent.

– „Żeby być niezależnym, to nie wystarczy sobie powiedzieć, że będę niezależnym. Jeszcze trzeba mieć charakter i determinację, żeby to zrobić, ja tego u Andrzeja Dudy nie widziałem” – dodał.

Kwaśniewski podkreślał też, że tak wysokie poparcie jest sytuacją bez precedensu w krajowej polityce.

– „Nie ma w Polsce takiej osoby, ani szef episkopatu, ani szef partii, ani szef rządu, która zyskałaby ponad 10 milionów głosów, to jest kolosalny mandat i z tego trzeba skorzystać” – podkreślił.

– „Te pięć lat podmyło bardzo wiele podstawowego zaufania do Andrzeja Dudy, ale jeżeli on pokaże pewien plan, jak kleić społeczeństwo, jak odbudowywać wspólnotę, jak spróbować wykazać empatię wobec innych i wrażliwość na innego rodzaju sposób myślenia i poglądów, to przynajmniej można powiedzieć, że jest jakaś deklaracja, że będziemy mogli mieć minimalną nadzieję” – stwierdził Kwaśniewski.

Pole dance: 4 lub 8 zajęć
Pole dance: 4 lub 8 zajęć
69,99 zł
140,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Pole dance: 4 zajęcia dla 1 osoby za 69,99 zł i więcej opcji w Akademii Pole Dance w Bydgoszczy (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz