Home Kategorie News Wiemy dokąd Duda pojedzie w pierwszą podróż zagraniczną. Kierunek jednych zaskakuje, innych śmieszy.
9.38K

Wiemy dokąd Duda pojedzie w pierwszą podróż zagraniczną. Kierunek jednych zaskakuje, innych śmieszy.

Wiemy dokąd Duda pojedzie w pierwszą podróż zagraniczną. Kierunek jednych zaskakuje, innych śmieszy.

Prezydent Andrzej Duda już w trakcie debaty prezydenckiej zapowiadał, że chciałby złożyć pierwszą wizytę w Rzymie, w Watykanie, aby przybyć do kraju, który pokonał pandemię.

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, który był gościem w „Sygnałach dnia” Programu Pierwszego Polskiego Radia, podkreślił, że w niedzielnych wyborach Andrzej Duda zdobył prawie 2 mln głosów więcej niż w wyborach prezydenckich 5 lat temu.

– „To oznacza, że Polacy podziękowali prezydentowi za pierwszą kadencję i uważają, że powinien tę pracę kontynuować. Wiarygodność prezydenta wynika z pięciu przepracowanych lat dla Polski. Nie dałoby się odnieść zwycięstwa samą kampanią, bez dorobku pierwszej kadencji” – podkreślił Szczerski.

– „Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przez te pięć lat, wspólnie z panem prezydentem, tworzyli wspólną politykę państwa. Im również należą się gratulacje. Prezydent wkraczał w tę kampanię z bardzo dobrym dorobkiem pięciu lat” – dodał.

Druga kadencja Andrzeja Dudy rozpocznie się 6 sierpnia. Prezydencki minister podkreślił, że w trakcie tej kadencji prezydent będzie “nestorem w relacjach międzynarodowych, pewnym autorytetem”.

– „Osób, które zdobywają w wyborach powszechnych urząd prezydencki drugi raz, nie jest dużo. Takie osoby są uznawane za duże autorytety w relacjach międzynarodowych. To zmienia również pozycję państwa” – powiedział Szczerski.

Dalej w rozmowie szef gabinetu prezydenta zdradził też, gdzie Andrzej Duda uda się na pierwszą zagraniczną podróż po ponownym zaprzysiężeniu.

– „Andrzej Duda już w czasie debaty prezydenckiej zapowiadał, że chciałby złożyć pierwszą wizytę w Rzymie, w Watykanie, żeby przybyć do kraju, który przezwyciężył pandemię koronawirusa. To będzie zapewne wczesna jesień tego roku, również w związku ze stuleciem urodzin św. Jana Pawła II” – powiedział prezydencki minister.

Warto przypomnieć, że w trakcie pierwszej kadencji Andrzej Duda w pierwszą podróż zagraniczną udał się do Estonii, gdzie spotkał się z prezydentem Toomasem Ilvesem, premierem Taavim Rõivasem oraz przewodniczącym estońskiego parlamentu Eikim Nestorem.

W trakcie tej wizyty prezydent wygłosił przemówienie o znaczeniu prawa dla światowego pokoju oraz roli Europy Środkowo-Wschodniej dla stabilności na kontynencie.

Japoński masaż Kobido
Japoński masaż Kobido
139,99 zł
300,00 zł
94 dni
do końca oferty!
Japoński masaż twarzy, szyi i dekoltu Kobido od 139,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
16
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz