Home Kategorie Ludzie Mowa ciała i gesty pokazują więcej niż słowa. Eksperci ujawnili, co naprawdę czuła Agata Duda w trakcie wystąpienia.
23.70K

Mowa ciała i gesty pokazują więcej niż słowa. Eksperci ujawnili, co naprawdę czuła Agata Duda w trakcie wystąpienia.

Agata Duda po ogłoszeniu pierwszych sondaży exit poll 12 lipca wzbudziła sporo kontrowersji swoim wystąpieniem. Z ust pierwszej damy padły słowa, których wiele osób długo nie zapomni.

Eksperci przyjrzeli się jednak mowie niewerbalnej. Co czuła żona prezydenta w trakcie wystąpienia?

Chociaż Agata Duda w opinii wielu osób po ogłoszeniu pierwszych wyników wyborów emanowała pewnością siebie, jej postawa została przeanalizowana przez Andrzeja Cichockiego, coacha, trenera mentalnego i eksperta od mowy ciała.

Od lat słyszymy, że wypowiadane słowa to zaledwie 7% wartości w całym kanale komunikacyjnym. 55% odbioru mówcy stanowi mowa niewerbalna, na którą składa się m.in. głos, gesty, postawa, mimika, a nawet ogólny wygląd.

Ekspert w tej dziedzinie przeanalizował postawę Agaty Dudy w trakcie wieczoru wyborczego.

– „Pierwsze nerwowe ruchy głową były nieudolną próbą potwierdzenia prawdziwości tego, co mówi. […] Raz tylko, mówiąc o sobie, ręce przyciągnęła do siebie i na siebie wskazała. Cała reszta miała wzmocnić przekaz, ale widzieliśmy coś zupełnie innego” – podkreślił Andrzej Cichocki, dodając, że Agata Duda od początku wypowiedzi była nerwowa.

Andrzej Cichocki oraz jego kolega po fachu, który także zajmuje się mową ciała – Łukasz Kaca, zgodnie stwierdzili, że Agata Duda z pewnością korzysta z tego samego doradcy wizerunkowego, co jej mąż, dlatego jej postawa nie była naturalna, a wyuczona, czego nie można powiedzieć o Małgorzacie Trzaskowskiej.

Eksperci sądzą, że od żona Rafała Trzaskowskiego podczas wystąpienia 12 lipca biła naturalność i skromność. Nic dziwnego, KO chciało bowiem już od początku kampanii przedstawić ją w kontraście do żony Andrzeja Dudy.

Ozonowanie klimatyzacji i więcej
Ozonowanie klimatyzacji i więcej
29,99 zł
30 dni
do końca oferty!
Ozonowanie klimatyzacji (29,99 zł) z napełnieniem (od 89,99 zł) i więcej w ProfiAuto Serwis Mati-Trans w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
12
Ha ha
Ha ha
31
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz