Home Kategorie Podróże Byliście w czeskiej Pradze? Przepiękne miasto, które Polacy uwielbiają.

Byliście w czeskiej Pradze? Przepiękne miasto, które Polacy uwielbiają.

Byliście w czeskiej Pradze? Przepiękne miasto, które Polacy uwielbiają.

Praga to prawdziwy hit turystyczny nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Urlopowicze z całego świata zachwycają się stolicą Czech, ale nie każdy wie o wszystkich tajemnicach tego miasta.

Praga ma 1,280,508 mieszkańców, 496 km² powierzchni oraz tablice rejestracyjne z wdzięczną literą “A”. Czy to miasto to jedynie zabytki rodem z przewodników turystycznych? Otóż niekoniecznie. Okazuje się, że wielu turystów, w tym Polaków nie ma pojęcia o faktach, których próżno szukać w podręcznikach od historii.

Czeska Praga to stereotypowo Zamek na Hradczanach, wiecznie przejmowany przez turystów Most Karola oraz Rynek Staromiejski, jednak wiedzieliście, że w stolicy Czech znajduje się również “najbrzydszy budynek” w tej części Europy?

Praga powszechnie krytykuje Wieżę Telewizyjną w dzielnicy Zizkov, którą nie pogardzą turyści z zagranicy. Okazuje się, że najwyższy punkt w stolicy jest solą w oku mieszkańców, a rodowici prażanie zachodzą w głowę, jak szary relikt lat 90. może podobać się urlopowiczom z całego świata.

Pomimo niechęci do słynnej wieży, mieszkający w Pradze mają słabość do nocnych klubów. Miasto to szczyci się największą dyskoteką w Europie Centralnej, czyli Karlovy Lázně. Położony ok. 50 m od mostu Karola klub znajduje się w XIV-wiecznej kamienicy, którą przerobiono na prawdziwą Mekkę „nocnych jeźdźców” z całego świata. W budynku znajdowały się łaźnie, które pamiętały jeszcze czasy rzymskie, a które obecnie robią za parkiet.

Obecnie próżno szukać tam obywateli w tunikach (aczkolwiek zależy to od charakteru imprezy), a na porządku dziennym są dionizja w rytmie Drake’a, Britney Spears i czeskiego barda “lat słusznie minionych”, Karela Gotta (który doczekał się nawet swojego muzeum w pobliskich Jevanach).

A wy znacie jakieś nietypowe miejsca w stolicy Czech? Byliście kiedyś w Pradze, czy podróż na południe jeszcze przed wami?

Wyszczuplanie i usuwanie cellulitu
Wyszczuplanie i usuwanie cellulitu
49,99 zł
150,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet 5 zabiegów na wybranych urządzeniach za 49,99 zł i więcej w Fit Dance Fun Beauty w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz