Home Kategorie News Od października szykują nam sporą zmianę. Najbardziej odczują ją polskie rodziny.
11.31K

Od października szykują nam sporą zmianę. Najbardziej odczują ją polskie rodziny.

Rodziny, szczególnie te posiadające więcej niż jedno dziecko, mogą niedługo odczuć sporą zmianę, która szykuje się od października. Niestety nie będzie to dobra zmiana.

13 mln gospodarstw domowych musi przygotować się na nową opłatę – opłatę mocową. To przez nią powinniśmy liczyć się ze wzrostem wydatków. Polskie rodziny mogą odczuć to najmocniej.

Nowa danina obowiązywać ma już od 1 października. Według jej założeń, pieniądze z niej trafią do spółek energetycznych. Będą przeznaczone na utrzymanie i modernizację starych bloków energetycznych.

– „Opłata mocowa zacznie obowiązywać od 1 października br. i będzie doliczona do części dystrybucyjnej naszych rachunków – mówiła rzeczniczka URE” – Agnieszka Głośniewska dla Faktu.

To może Cię zainteresować:  To z nią pływał Woźniak-Starak? Jest nawet foto.

Nowa opłata doliczana ma być do rachunków. Jak mocno wpłynie na ich wysokość? Według wstępnych informacji nie przekroczy ona 10 zł miesięcznie. To mało, ale jednocześnie rachunki za prąd wzrosną o 8 – 10 %.

Obecnie przeciętna polska rodzina za prąd płaci ok. 100 – 150 zł miesięcznie. Dodatkowa opłata nie jest więc jej na rękę, szczególnie w dobie koronawirusa, gdy wiele rodzin zostało bez pracy, lub ze zmniejszonym budżetem.

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
30

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz