Home Kategorie News Co najmniej 15 dni aresztu za Halloween. Do Sejmu trafiła propozycja ustawy.
1.77K

Co najmniej 15 dni aresztu za Halloween. Do Sejmu trafiła propozycja ustawy.

Co najmniej 15 dni aresztu za Halloween. Do Sejmu trafiła propozycja ustawy.

Sejm rozpatrzy propozycję ustawy o wspieraniu tradycji narodowych, która miałaby wprowadzać kary za obchodzenie Halloween.

Sejm pochyli się nad projektem ustawy zgodnie z zapisem z 2014 roku, który pozwala obywatelom i organizacjom składanie petycji do dowolnych organów władzy.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek skierowała do dalszych prac petycję anonimowego obywatela, która przewiduje kary za czynności powszechnie kojarzone z obchodzeniem Halloween. Jak informuje Rzeczpospolita, zgodnie z ustawą „kto w dniu 31 października danego roku kalendarzowego przebiera się za straszną postać, w szczególności za kościotrupa, czarownicę, wampira, diabła lub inną kojarzącą się z piekłem istotę, podlega karze ograniczenia wolności lub aresztu na okres nie krótszy od 15 dni”.

Jak donosi Rzeczpospolita, oparty na petycji projekt ma na celu „wspieranie tradycji narodowych RP”.

– „Sama argumentacja autora, który w uzasadnieniu do projektu ustawy pisze, że Halloween próbuje młodemu pokoleniu wywrócić w głowie sens uroczystości Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego, nie jest nietypowa” – czytamy w Rzeczpospolitej.

W Sejmie zajmowano się równie ekscentrycznymi pomysłami.

– „Np. w 2014 roku Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji w Senacie pochyliła się nad pomysłem wprowadzenia do kodeksu karnego obcięcia genitaliów jako sposobu na karanie sprawców przemocy seksualnej. (…) Z kolei Komisja ds. Petycji w Sejmie w ubiegłym roku zajmowała się propozycją przewidującą, że wszelkie lewicowe postulaty światopoglądowe mogłyby być wprowadzane w Polsce dopiero po nie mniej niż 200 latach obserwacji skutków tych działań w krajach, które się nim poddały” – powiedział Rzeczpospolitej Sławomir Piechota, szef sejmowej komisji ds. petycji.

W jednej z petycji proponowano także przyznanie wszystkim więźniom Internetu szerokopasmowego. Piechota twierdzi jednak, że zwykle sejm odrzuca takie pomysły bez ożywionej dyskusji i w tym przypadku powinno być podobnie.

Pakiet wellness & spa dla 1-2 os.
Pakiet wellness & spa dla 1-2 os.
89,00 zł
270,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Pakiety spa dla 1 osoby (od 89 zł) lub 2 osób (od 129 zł) w Wellenss&Beauty Clinical w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz