Home Kategorie News Rząd znosi bardzo uciążliwy zakaz. To ucieszy wiele osób.
18.58K

Rząd znosi bardzo uciążliwy zakaz. To ucieszy wiele osób.

Rząd znosi bardzo uciążliwy zakaz. To ucieszy wiele osób.

Uciążliwe zakazy przestają obowiązywać. Polacy długo na to czekali. Od dzisiaj wiele się zmieni.

Zakazy wprowadzone z powodu epidemii nadal obowiązują w kraju. Dopóki sytuacja nie zostanie całkowicie opanowane, a dzienna ilość zachorowań nie zacznie spadać, część obostrzeń nie będzie zniesiona. Na szczęście z niektórymi z nich żegnamy się stopniowo już od kilku tygodni. Teraz czas na kolejny.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, na terenie całego kraju nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w zamkniętych przestrzeniach i komunikacji miejskiej, a także zachowywanie bezpiecznego odstępu. Dodatkowo, chociaż od 6 czerwca możliwe jest organizowanie imprez, liczba uczestników nie może przewyższać 150. To to obostrzenie ulega zmianie.

Radio Zet poinformowało, że od 17 lipca w imprezach masowych będzie mogło brać udział więcej niż 150 osób. Konieczne jest jednak zachowanie bezpiecznego dystansu. W miejscach takich jak: kino, teatr, sala koncertowa, klub muzyczny, hala widowiskowo-sportowa, amfiteatr i muszla koncertowa, wolnych musi pozostać 50% miejsc oraz obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Sprawa jednak będzie wyglądać nieco inaczej w przypadku imprez plenerowych.

W tych od dzisiaj udział może brać znacznie większa liczba osób, pod warunkiem zapewnienia przez organizatorów w tym celu miejsca, gdzie na każdego przypadać będzie co najmniej 5 metrów kwadratowych. Przestrzeń powinna być wyznaczona znakami poziomymi. Dodatkowo, teren przeznaczony dla widowni musi być wyraźnie oddzielony od miejsc, którymi spacerują przypadkowe osoby. Nadal obowiązywać będzie nakaz noszenia masek.

To może Cię zainteresować:  Akcja „Lot do domu” trwa. Do Polski wróciło już 25 tys. osób.

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
11
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz