Home Kategorie Ludzie Czarne chmury nad Agatą Dudą? Pojawił się oficjalny wniosek.
21.97K

Czarne chmury nad Agatą Dudą? Pojawił się oficjalny wniosek.

Czarne chmury nad Agatą Dudą? Pojawił się oficjalny wniosek.

Agata Duda przypadkowo znalazła się w samym centrum prawdziwego skandalu. Pierwsza dama pojawia się na językach wszystkich, a dyskusje nie należą raczej do szczególnie dla niej pochlebnych.

Obecnie Agata Duda wypoczywa z mężem w Juracie, gdzie oboje mogą na chwilę odetchnąć po kampanii prezydenckiej. W trakcie, gdy para prezydencka zbiera siły na najbliższe miesiące ciężkiej pracy, w stoicy Polski trwa spory skandal z pierwszą damą w roli głównej. Sprawa wydaje się o tyle poważna, że do Sądu Okręgowego trafił wniosek autorstwa Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Afera wokół pierwszej damy była raczej nie do przewidzenia dla samej zainteresowanej, bo dotyczy sytuacji, która miała miejsce kilka miesięcy temu. Chodzi o jej spotkanie z maturzystami, które odbyło się w czasie najtrudniejszej sytuacji epidemicznej w naszym kraju oraz, gdy obostrzenia były wyjątkowo restrykcyjne. 2 kwietnia Agata Duda odbyła rozmowę z maturzystami z Niepublicznego Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie. Żona prezydenta RP porozumiewała się z uczniami online poprzez kamerkę internetową i o ile dla niej było to w pełni bezpieczne, Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zwrócił uwagę, że maturzyści narażeni byli na poważne niebezpieczeństwo.

Około 30 osób siedziało w małej sali, nie zachowując bezpiecznego odstępu, a dodatkowo, bez maseczek i rękawiczek. Jak wynika z doniesień Super Expressu, do Sądu Okręgowego trafił wniosek „o sprawdzenie, czy Agata Duda nie powinna być pociągnięta do odpowiedzialności karnej”.

– „Duda kazała spędzić kilkadziesiąt dzieci do małego pomieszczenia w jednym z internatów prowadzonych przez księży, by robić z nimi spot wyborczy promujący jej męża. Mimo że przepisy całkowicie zakazywały robienia jakichkolwiek spotkań to księża na polecenie Agaty Dudy stłoczyli dzieci w stołówce i zrobili zakazane z mocy prawa spotkanie wyborcze” –  wyjaśnia OMZRiK, przytaczane przez SE.

– „Uznaliśmy też, że Agata Duda w sposób arogancki i bulwersujący prezentowała swoim zachowaniem postawę lekceważącą przepisy prawa, których musieli przestrzegać zwykli Polacy” – dodano. Termin sprawy został wyznaczony na 29 lipca.

Odbitki zdjęć: nawet 500 sztuk
Odbitki zdjęć: nawet 500 sztuk
9,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Odbitki 10x15 (pakiet 50, 100 lub 500 odbitek) od 9,90 zł i więcej opcji z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
9
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
32

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz