Home Kategorie Podróże Bajkowa wioska, w której nie ma dróg naprawdę istnieje. Czas płynie tam zupełnie inaczej.

Bajkowa wioska, w której nie ma dróg naprawdę istnieje. Czas płynie tam zupełnie inaczej.

Szukając miejsca do wypoczynku z dala od zgiełku, często decydujemy się na agroturystykę. Oto jedna z nich, zupełnie wyjątkowa.

Wyróżnia ją nie tylko otoczenie zieleni, ale też brak dróg. Miasteczko przypomina obraz z bajki. Wśród małych domków z pewnością wiele osób odnajdzie spokój i połączy się z naturą.

Wioska Giethoorn, w prowincji Overijseel w Holandii to chyba najspokojniejsze miejsce w tym kraju. Jej malowniczy wygląd przywodzi na myśl bajki Disneya. Jest to miejsce, gdzie nie ma dróg, a ludzie poruszają się po wodzie. Nazywana Wenecją Holandii miejscowość ma ok. 2600 mieszkańców. Wszyscy poruszają się łódkami.

Domki w Giethoorn pokryte są strzechą, ten aspekt z pewnością wyróżnia to miejsce. Ta mała wioska powstała w 1230 roku. Ograniczenia drogowe i ich coraz większe nasilenie sprawiło, że do dziś pozostała wierna poruszaniu się na wodzie. Mieszkańcy przemieszczają się tu łodziami wiosłowymi i silnikowymi.

W miejscowości jest ok. 90 km szlaków wodnych. Domy usytuowane nad brzegiem spowijają malownicze ogrody. Ich właściciele bardzo dbają o wygląd otaczającej natury. Małe domki w jednym stylu dodają uroku całemu miejscu. Poza wspomnianymi środkami komunikacji, wielu odwiedzających porusza się kajakami. To równie dobry i odprężający sposób na przemieszczanie się.

Cudowne miejsce oferuje piękne widoki, odpoczynek, relaks i spokój ducha o każdej porze roku. Jeśli lubisz eksplorować magiczne regiony Europy, powinieneś je odwiedzić.

Dieta Standard lub Wege+Ryby
Dieta Standard lub Wege+Ryby
104,00 zł
129,60 zł
60 dni
do końca oferty!
Catering dietetyczny: dieta Standard lub Wege+Ryby z dostawą na 3 dni od 104 zł i więcej w My Dish

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz