Home Kategorie Życie Co za nieodpowiedzialność. Turyści z Ukrainy odpalili race nad Morskim Okiem.

Co za nieodpowiedzialność. Turyści z Ukrainy odpalili race nad Morskim Okiem.

W niedzielę patrol wolontariuszy Tatrzańskiego Parku Narodowego zauważył młodych ludzi, którzy w trakcie robienia zdjęć postanowili odpalić race.

– „Idąc prawą stroną od schroniska Morskie Oko, zobaczyłam ze grupka turystów przebywa w miejscu z zakazem wstępu, przy wodzie. Dochodząc do miejsca, w którym przebywała młodzież zauważyłam, że odpalili race i robią sobie zdjęcie” – cytuje jedną z wolontariuszek serwis Tatromaniak.

Na grupie Wolontariat TPN na Facebooku opublikowano też zdjęcia zajścia:

Wolontariusze poinformowali Straż Parku, ale funkcjonariusze byli akurat na akcji w wyższych partiach gór, przez co nie dotarli we wskazane miejsce. Ostatecznie interwencję podjął podleśniczy. Poinformował on młodych ludzi o tym, że muszą zapłacić mandat w wysokości 500 zł dla każdego.

Okazało się, że młodzi ludzie to studenci z Ukrainy. Jedna z dziewczyn przerażona wysokością kary powiedziała, że nie miała pojęcia o zakazie używania środków pirotechnicznych w tym miejscu. Przeprosiła za popełnienie wykroczenia. Ostatecznie skończyło się na pouczeniu od podleśniczego i nakazie wyrzucenia wypalonej racy do śmietnika poza terenem parku.

To może Cię zainteresować:  Konie z Morskiego Oka nie pracują. Chcesz, aby tak zostało?

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz