Home Kategorie News Poczta Polska otrzyma zwrot 70 mln zł za wybory, które się nie odbyły.

Poczta Polska otrzyma zwrot 70 mln zł za wybory, które się nie odbyły.

W nocy sejmowa Komisja Zdrowia pracowała nad poprawkami do ustawy o funkcjonowaniu służby zdrowia w czasach pandemii.

W trakcie obrad posłom PiS udało się przeforsować poprawkę, dzięki której Poczta Polska uzyska rekompensatę kosztów poniesionych podczas przygotowywania wyborów, które miały odbyć się 10 maja. Mowa o 70 mln zł.

Poczta poniosła koszty związane m.in. z drukiem kart, ich pakowaniem i transportem. Wybory miały odbyć się całkowicie korespondencyjnie, a ich organizacją zająć się Jacek Sasin a nie PKW. Polecenie przeprowadzenia wyborów wydał Mateusz Morawiecki.

Poprawce sprzeciwiali się posłowie opozycji.

– „To są nielegalnie wydane pieniądze. Przez ileś miesięcy nie było do tego podstawy prawnej. Państwo dzisiaj preparujecie, robicie tak zwaną dupokrytkę, dowód, że te pieniądze zostały wydane” – mówiła posłanka KO Krystyna Skowrońska.

– „Komisja Zdrowia winna zajmować się ratowaniem służby zdrowia! Ale nie! Dziś w białych rękawiczkach poprawkami #PIS ratuje ministra #Sasina, który z pogwałceniem prawa wydrukował pakiety wyborcze za 70 mln publicznych pieniędzy na kopertowe pseudowybory,które się nie odbyły” – napisała z kolei Monika Wielichowska z KO, która pokazała treść przyjętej poprawki.

Poprawka została też negatywnie zaopiniowana przez biuro legislacyjne, które wskazało, że rozliczanie wyborów nie ma żadnego związku z ustawą o funkcjonowaniu służby zdrowia. Zapis został jednak przyjęty w Komisji głosami posłów PiS.

To może Cię zainteresować:  Zamachowcy zabili 49 niewinnych osób. Relacja świadka, który cudem przeżył, przeraża.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz