Home Kategorie Niesamowite Sztuczna inteligencja poprawia historię. Lądowanie na Księżycu wygląda niesamowicie.

Sztuczna inteligencja poprawia historię. Lądowanie na Księżycu wygląda niesamowicie.

Sztuczna inteligencja poprawia historię. Lądowanie na Księżycu wygląda niesamowicie.

Algorytmy oparte o sztuczną inteligencję i sprzęt potrafiący je akcelerować stają się powszechne i dostępne dla wszystkich.

Kiedyś zaawansowana manipulacja materiałami wideo była zajęciem zarezerwowanym dla tych, którzy mieli dostęp do stacji roboczych studiów filmowych, przeznaczonych do efektów specjalnych. Obecnie wystarczą usługi chmurowe, odpowiednie oprogramowanie i nowoczesne karty graficzne w zwykłych komputerach. Niektórzy wykorzystują te narzędzia, aby wzbogacić nas wszystkich.

A takim wzbogaceniem niewątpliwie jest projekt YouTubera, który posługuje się pseudonimem Dutchsteammachine. Ten postanowił wykorzystać sztuczną inteligencję do poprawienia nagrań z misji Apollo. Sprawił on, że końcowy rezultat jest w dużo wyższej jakości od materiału źródłowego, a mimo to zachowuje przy tym pełen realizm.

Efekty są niezwykłe. Źródłowe materiały były rejestrowane w 12 klatkach na sekundę i nośnikach, których rozdzielczość pozostawiała sporo do życzenia. Tymczasem popatrzcie sami, jak wyglądją filmy z księżyca odnowione przez SI:

Tu z kolei lądowanie Apollo 15:

Zwróćcie uwagę, jak wyraźny jest Neil Armstrong na tym znanym chyba wszystkim nagraniu z Apollo 11:

Aby osiągnąć takie efekty YouTuber wykorzystał algorytm DAIN (Depth-Aware video frame Interpolation). Nie znamy dokładnie specyfikacji komputera, jaki został do tego wykorzystany, ale Dutchsteammachine mówi, że jego PC potrzebował od 6 do nawet 20 godzin, aby przetworzyć 5-minutowy plik źródłowy.

Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
89,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Badania hormonalne od 89,99 zł - 200+ lokalizacji w ponad 110 miastach z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz