Home Kategorie Porady Czy wiesz co mówi do ciebie twój pies? To powinien wiedzieć każdy właściciel czworonoga.

Czy wiesz co mówi do ciebie twój pies? To powinien wiedzieć każdy właściciel czworonoga.

Jako właściciele psów codziennie jesteśmy świadkami ich setek różnych zachowań. Psy oczywiście nie potrafią mówić, ale ich język ciała może nam przekazać naprawdę wiele.

Zebraliśmy dla was kilka gestów czworonogów, które na pewno już w swoim życiu widzieliście, jednak, czy wiecie, co oznaczają?

#1. Zainteresowany

Postawione uszy, prosta postawa i wzrok wbity w jakąś rzecz. Takie zachowanie świadczy o tym, że pies jest czymś wyraźnie zainteresowany. Może właśnie zobaczył wiewiórkę? A może zastanawia się czy w torbie z zakupami jest coś dla niego?

#2. Zaniepokojony

Jeśli kiedykolwiek wasz pies zrobił coś złego i karciliście go za to, z pewnością widzieliście tę pozę. Cała sylwetka jest skulona, uczy położone po sobie, a ogon schowany między tylne łapy. To oznacza, że czwórnóg się boi.

#3. Chcę pobyć sam

Znacie to spojrzenie, gdy wasz pies leży spokojnie na legowisku, a wam zachce się go pozaczepiać. Wasz pupil w ten sposób daje do zrozumienia, że nie ma teraz ochoty na interakcję i potrzebuje chwili samotności.

To może Cię zainteresować:  Poznaj 21 zwyczajów szczęśliwych ludzi!

#4. Odstresowuję się

Jeśli twój pies wyciąga się jak długi i pozwala, aby każdy mięsień w jego ciele zadrżał po kolei, znaczy to, że chce się rozluźnić.

#5. Bardzo proszę

Uszy położone, wzrok niczym kot ze Shreka i nienaganny siad. Jeśli widzisz takie zachowanie psa, powinieneś dobrze wiedzieć, że bardzo chciałby coś od ciebie dostać. Może chodzi o przysmak? A może o pozwolenie na wejście na kanapę…

#6. Odprężony

Gdy pies leży na grzbiecie i odsłania brzuch, oznacza to, że czuje się w twoim towarzystwie dobrze i niczego się nie obawia. Można go wtedy spokojnie podrapać po brzuszku. Na pewno się ucieszy.

To może Cię zainteresować:  Groźne leki, które mają destrukcyjny wpływ na Twoją pamięć - oto 20 z nich!

#7. Przyjaźnie nastawiony

Wyprostowane tylne łapy, przód ciała skierowany ku ziemi i radosny uśmiech. Takie zachowanie psa wskazuje na to, że chce się pobawić. Psy robią tak zarówno w stosunku do człowieka, jak i innych psów, do których są przyjaźnie nastawione.

#8. Kocham cię

Na pewno byliście świadkami takiego gestu psa, jeśli wróciliście do domu po dłuższej nieobecności, np. po zakupach lub pracy. Długie przeciągnięcie, wzrok wbity w naszą twarz i oparcie się o nasze ciało. W ten sposób pupile witają się i dają nam znać, że nasz kochają.

Park trampolin: bilety
Park trampolin: bilety
16,99 zł
25,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Park trampolin: bilet dla 1 osoby za 16,99 zł i więcej opcji w Jump6 (do -35%)

Twoja reakcja?

Super
Super
47
Ha ha
Ha ha
37
Wow
Wow
18
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz