Home Kategorie Ludzie To już oficjalne. Minister Szumowski zdradził kiedy wróci jeden z uciążliwych nakazów.

To już oficjalne. Minister Szumowski zdradził kiedy wróci jeden z uciążliwych nakazów.

To już oficjalne. Minister Szumowski zdradził kiedy wróci jeden z uciążliwych nakazów.

Łukasz Szumowski zdradził kiedy możemy spodziewać się powrotu jednego z najbardziej uciążliwych nakazów związanego z epidemią.

Minister Szumowski w wywiadzie dla PAP zdradził prawdę na temat powrotu uciążliwych nakazów i koniecznością przestrzegania rygoru sanitarnego. Możliwe że jego wypowiedź była reakcją na najnowsze doniesienia WHO. Organizacja poinformowała bowiem, że naukowcy pracujący nad szczepionką na COVID-19 ustalili, że wirus SARS-CoV-2 może być zdolny do transmisji powietrznej, a co za tym idzie, zakażony może zarażać nawet podczas rozmowy, śpiewu czy wysiłku fizycznego.

Łukasz Szumowski podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi rozwoju pandemii koronawirusa. Minister zdrowia uważa, że już w okresie jesiennym ilość zakażeń niebezpiecznym patogenem może znacząco wzrosnąć. Problematyczne będzie również rozpoczęcie sezonu grypowego, który utrudni lekarzom identyfikację osób, które są nosicielami wirusa SARS-CoV-2. Przedstawiciel resortu uspokaja jednak, że ruszyły procedury przygotowawcze, które mają przygotować nas na pojawienie się kolejnych zakażeń.

– „[Druga fala zarażeń – przyp. red.] przyjdzie na jesieni razem z sezonem grypowym. Staramy się na nią przygotować, kontynuujemy zakupy środków ochrony i sprzętu. Mamy opracowany i przetestowany model powoływania szpitali jednoimiennych. Mamy doświadczenie w powoływaniu do życia izolatoriów. Dość dobrze radzimy sobie z szybkim zamykaniem ognisk” – mówił Łukasz Szumowski.

Minister poinformował, że nie musimy obawiać się ponownego zamrożenia gospodarki. Powróci jednak jeden z najbardziej uciążliwych nakazów. Będziemy musieli znowu nosić maseczki w miejscach publicznych. W tym momencie musimy zakładać je w sklepach, obiektach użyteczności publicznej oraz miejscach, w których nie ma możliwości zachowania dystansu społecznego wynoszącego przynajmniej dwa metry. Łukasz Szumowski odniósł się przy tej okazji także do wadliwych masek zakupionych przez Ministerstwo Zdrowia.

– „Ten problem nie dotyka tylko Ministerstwa Zdrowia i, co więcej, nie tylko Polski. Maski niespełniające wymagań kupiło wiele państw świata, Komisja Europejska, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i izba lekarska. Komisja Europejska po naszym wskazaniu, że maski są wadliwe zdecydowała się zniszczyć ich całą partię, 1,5 mln sztuk. Część podmiotów jednak rozdysponowała wadliwy sprzęt do szpitali, do personelu medycznego. Nasze maski, które okazały się wadliwe, nigdy nie trafiły do personelu walczącego z COVID-19. Jak widać, epidemia jest czasem, w którym firmy, instytucje i państwa dość gremialnie były wprowadzane w błąd – oszukiwane” – powiedział minister zdrowia.

Zostań Lordem lub Lady
Zostań Lordem lub Lady
29,99 zł
120,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Tytuł Lord lub Lady Chaol Ghleann (29,99 zł) z pamiątkowym folderem (59,99 zł) i więcej w Dunans Castle

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
25
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
13
Zły
Zły
49

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz