Home Kategorie Poruszające Nie żyje miesięczny chłopiec ze Śląska. „Mógł być bity od urodzenia”.

Nie żyje miesięczny chłopiec ze Śląska. „Mógł być bity od urodzenia”.

Do Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach trafił miesięczny chłopiec. Pierwsze doniesienia informowały, że chłopiec nie przeżył oraz że lekarze podejrzewali znęcanie się nad nim.

Teraz w wywiadzie dla Polsat News lekarz, który ratował chłopca, potwierdził te informacje:

– „Działo się to prawdopodobnie od urodzenia. Stwierdzono liczne złamania oraz obrażenia głowy.”

Centrum Zdrowia Dziecka przyjęło malucha tuż po reanimacji w innym szpitalu. Kiedy lekarze po 40-minutowej reanimacji przywrócili puls u chłopca, przewieziono go z Rudy Śląskiej do Katowic. Tam lekarze stwierdzili liczne obrażenia na ciele noworodka i ostatecznie nie byli w stanie go uratować.

To może Cię zainteresować:  Babcia ostrzegała Kristinę dosłownie dzień przed śmiercią. Jej słowa są pełne rozpaczy.

Doktor Andrzej Bulandra, koordynator Centrum Urazowego Centrum Zdrowia Dziecka w rozmowie z Polsat News powiedział, że chłopiec był maltretowany:

– „Działo się to prawdopodobnie od urodzenia. Stwierdzono liczne złamania oraz obrażenia głowy.”

Dodatkowo lekarz zaznaczył, że pomimo podjęcia się wszelkich prób, nie można było chłopca uratować:

– „Nie było możliwości, aby przeprowadzić u niego operację. Uniemożliwiał to jego stan. Ponadto żadna operacja niczego by nie zmieniła.”

– „Sekcja zwłok wykaże, które z licznych obrażeń bezpośrednio przyczyniło się do zgonu” – powiedział lekarz w rozmowie z Polsat News.

To może Cię zainteresować:  10-letni chłopak odebrał sobie życie, bo miał już dość. Jego zwłoki w szafie odnalazła mama.

Jak informuje Polsat News, St. asp. Arkadiusz Ciozak z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej potwierdził, że rodzina jest znana policji:

– „Posiadała niebieską kartę oraz nadzór kuratora i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ojciec był kilkukrotnie notowany za przestępstwa narkotykowe.”

Małżeństwo ma też 14-miesięczną córkę. Dziecko zostało przewiezione do szpitala na badania. Potwierdzono, że dziewczynka również była maltretowana. Rodzice zostali zatrzymani.

Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
79,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z podstawami kadr i płac z zaświadcz. MEN za 79 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
9
Zły
Zły
15

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz