Home Kategorie Niesamowite Lew, niedźwiedź i tygrys. Przyjaźnią się jak w bajce już od 15 lat.

Lew, niedźwiedź i tygrys. Przyjaźnią się jak w bajce już od 15 lat.

Dzikie zwierzęta potrafią tworzyć niezwykłe więzi. Historia tej trójki udowadnia, że nawet z pozoru najgroźniejsze z nich zdolne są do pięknej przyjaźni.

Dzikie zwierzęta – lew, niedźwiedź i tygrys – przyjaźnią się już kilkanaście lat. Wspólnie jedzą, bawią się i śpią, okazując sobie wiele czułości. Film z ich udziałem rozczula każdego.

Baloo, Leo i Shere Khan – tak nazywają się mieszkające ze sobą od blisko dwóch dekad niedźwiedź, lew i tygrys. Mają za sobą dramatyczną historię, z której na szczęście udało im się wyjść. Zwierzęta w 2001 roku były świadkami policyjnego nalotu narkotykowego. Funkcjonariusze odnaleźli je w piwnicy jednego z domów w Atlancie. Przestępcy hodowali je dla własnej przyjemności i zaspokajania chorych fantazji.

Okazało się, że zwierzaki były ofiarami przemocy i przetrzymywano je w bardzo złych warunkach. Młode miały wtedy niespełna rok, a już przeżyły okropne cierpienia. Były niedożywione i wymagały natychmiastowej pomocy weterynaryjnej, która została im udzielona. Wspólne traumatyczne przeżycia sprawiły, że połączyła je niezwykła więź.

Leo przez przetrzymywanie w ciasnej klatce był poważnie ranny, jednak to Baloo był w najgorszym stanie. Młody niedźwiedź ucierpiał na skutek ciasnej uprzęży, której mimo wzrostu zwierzaka, nigdy nie poluźniono. W jego przypadku konieczna okazała się operacja.

Na skutek poważnych obrażeń zwierzęta nie mogły wrócić na wolność. Zostały umieszczone w azylu, gdzie dzielą ze sobą kwatery mieszkalne. Baloo, Leo i Shere Khan stali się od tej pory najlepszymi przyjaciółmi. Spędzają ze sobą każdą chwilę i widać, że świetnie się czują w swoim towarzystwie.

Jak powiedziała ich opiekunka ze schroniska, Allison Hedgecoth: „cała trójka nadal jest tak samo czuła dla siebie nawzajem” i dodała, że: „Shere Khan zawsze był psotliwy i mimo że robi się coraz starszy, to w ogóle się nie zmieniło”.

Kurs na prawo jazdy kat. B
Kurs na prawo jazdy kat. B
1 599,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Jazdy doszkalające (od 94,99 zł) lub kurs na prawo jazdy kat. B (1599,99) w Szkole Jazdy Klon w Bydgoszczy (do -38%)

Twoja reakcja?

Super
Super
14
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz