Home Kategorie Zdrowie Bardzo ważny apel do wszystkich Polaków. Sytuacja jest bardzo niepokojąca, a może być jeszcze gorzej.

Bardzo ważny apel do wszystkich Polaków. Sytuacja jest bardzo niepokojąca, a może być jeszcze gorzej.

Bardzo ważny apel do wszystkich Polaków. Sytuacja jest bardzo niepokojąca, a może być jeszcze gorzej.

Epidemia koronawirusa znowu zienia front. Gdy wszyscy myśleli już, że sytuacja w kraju jest opanowana, Ministerstwo Zdrowia przedstawiło nowe niepokojące dane.

Wynika z nich, że dzienna ilość zachorowań znowu wzrosła. Głos w sprawie zabrał Włodzimierz Gut. Apeluje do Polaków o ostrożność. Swoją prośbę kieruje głównie do młodych.

Epidemia koronawirusa w Polsce nadal nie została opanowana. Mimo iż rząd zdecydował o poluzowaniu niektórych obostrzeń, obywatele cały czas muszą dbać o swoje bezpieczeństwo i stosować określone zasady. W ostatnim czasie dzienny przyrost zachorowań mógłby wydawać się w miarę stabilny. Niestety, wczoraj znowu pojawiły się informacje o sporym wzroście. W tej sprawie głos zabrał prof. Włodzimierz Gut.

Jak informuje portal webniusy.pl, Ministerstwo Zdrowia opublikowało wczoraj kolejne dane dotyczące dziennej liczby zachorowań w Polsce. Okazuje się, że tylko w ciągu jednej doby testy potwierdziły obecność COVID-19 u 584 osób. Tak wysokiego wyniku nasz kraj nie osiągnął już dawno. Oznacza to, że wirus nadal stanowi poważne zagrożenie, dlatego wszyscy powinni pamiętać o zachowywaniu ostrożności.

Biorąc pod uwagę najnowsze dane, wirusolog z Państwowego Zakładu Higieny, prof. Włodzimierz Gut, podczas rozmowy z Wirtualną Polską postanowił zaapelować do wszystkich obywateli naszego kraju. W swoim komunikacie podał sposób, który jego zdaniem pozwoliłby na uniknięcie zagrożenia.

To może Cię zainteresować:  To on jako pierwszy mówił o pandemii. 4 miesiące po śmierci lekarza z Wuhan na świat przyszedł jego syn.

– „Trzeba wymusić przestrzeganie obostrzeń. Wesela, pogrzeby, uroczystości rodzinne oraz imprezy rozrywkowe to pula zakażeń, do których nie powinno dojść” – powiedział.

Ekspert sądzi, że walkę z koronawirusem będziemy mogli wygrać wyłącznie wtedy, gdy zaczniemy przestrzegać zasad i dbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych. Wzrost ilości zachorowań powinien zmusić nas do przemyślenia swojego zachowania.

– „Mamy trend wzrostowy zachorowań. Jeśli dojdziemy do tysiąca przypadków zakażeń dziennie, oznaczać to będzie, że przegraliśmy” – dodał wirusolog.

Naukowiec zaapelował głównie do młodych osób, które jego zdaniem najczęściej lekceważą wprowadzone obostrzenia. Przypomnijmy, że zachowywanie bezpiecznej odległości od drugiego człowieka oraz zakrywanie nosa i ust w publicznych przestrzeniach zamkniętych to zasady, do których każdy z nas, niezależnie od wieku, powinien się stosować.

– „Apeluję szczególnie do młodych osób, aby przestały się wygłupiać (…) ignorowanie obostrzeń może skończyć się tragicznie dla nas wszystkich” – powiedział.

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
15
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
33
Zły
Zły
19

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz