Home Kategorie Życie Przepisy nie znają litości. Surowe kary za przejazd na żółtym świetle.

Przepisy nie znają litości. Surowe kary za przejazd na żółtym świetle.

Przepisy nie znają litości. Surowe kary za przejazd na żółtym świetle.

Niejednokrotnie, gdy pojawia się żółte światło, wielu kierowców, zamiast powoli zatrzymać się przed skrzyżowaniem, świadomie przyspiesza, aby zdążyć i ominąć czekanie na przejazd.

Przepisy ruchu drogowego są jednak bezlitosne. Przejazd na późnym zielonym grozi poważną kolizją. Dodatkowo możemy otrzymać punkty karne i wysoki mandat.

Wielu kierowców na polskich drogach wyznaje zasadę, że można przejeżdżać na żółtym, nawet gdy manewr hamowania nie byłby gwałtowny. Podstawową zasadą bezpieczeństwa jest to, że jedynie zielone światło pozwala całkowicie bezpiecznie przejechać przez skrzyżowanie.

Jeżeli na sygnalizatorze świeci się żółte światło, jedyną sytuacją, w której możemy kontynuować jazdę, występuje gdy, musielibyśmy szybko i gwałtownie zahamować, stwarzając niebezpieczeństwo na drodze. Zdecydowana większość kierowców korzysta jednak z żółtego światła, jako swego rodzaju przyzwolenia na zwiększenie prędkości i szybkiego pokonania skrzyżowania. Większość z nich opuszcza je już podczas trwania czerwonego światła.

To może Cię zainteresować:  Kobieta w ciąży zgłosiła się do lekarza. To, co ujawniły badania, odebrało wszystkim mowę.

Tego typu zachowanie jest niebezpieczne z kilku powodów. Zbyt późne opuszczenie skrzyżowania często grozi ewentualną kolizją z pojazdami, które mają już zielone światło. Możliwe jest również potrąceniem pieszego. Jednocześnie, bardzo często kierowca ostatecznie nie zdąży opuścić skrzyżowania i je blokuje.

Na kilkudziesięciu skrzyżowaniach w Polsce działa automatyczny monitoring przejazdu na czerwonym świetle. Polska policja często organizuje specjalne akcje, które mają na celu karać łamiących przepisy. Za niestosowanie się do nich i przejazd na późnym zielonym grozi mandat nawet 500 zł i 6 punktów karnych.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz