Home Kategorie Życie Urzędnicy zapukają do 1,4 mln polskich rodzin. Zapytają o majątki i zarobki. Odpowiedzi są obowiązkowe.

Urzędnicy zapukają do 1,4 mln polskich rodzin. Zapytają o majątki i zarobki. Odpowiedzi są obowiązkowe.

Urzędnicy zapukają do 1,4 mln polskich rodzin. Zapytają o majątki i zarobki. Odpowiedzi są obowiązkowe.

Spis rolny zostanie przeprowadzony przez GUS jeszcze w tym roku. Ankieterzy zaczną pracę już we wrześniu. Sprawdzać będą m.in. dochody gospodarstw oraz jakim dokładnie towarem handlują.

Spis rolny potrwa trzy miesiące. Docelowo skontrolowane mają być wszystkie gospodarstwa rolne. Dane będą spisywane zarówno od indywidualnych rolników, jak i spółdzielni oraz spółek. Na wzięcie udziału w ankiecie będą trzy sposoby. Wiemy też jakie informacje należy przekazać.

Odpowiedzi będzie można udzielić za pośrednictwem ankiety internetowej. W innym wypadku ankieter zadzwoni do respondenta i zada mu pytanie z ankiety. Jeśli rolnik nie zgodzi się na podanie informacji telefonicznie, będzie musiał umówić się na rozmowę z pracownikiem GUS. Nie ma możliwości odmówienia udziału w ankiecie, udział w spisie jest obowiązkowy.

Wśród pytań, które zostaną zadane rolnikom, są te dotyczące daty urodzenia, płci, numeru PESEL, adresu zamieszkania, numeru telefonu stacjonarnego, komórkowego, adresu poczty elektronicznej, a także podanie współrzędnych demograficznych. Jak pisze portal Money, w przypadku gdy dane będą się już znajdować w państwowej bazie danych, zostaną uzupełnione automatycznie.

To może Cię zainteresować:  Strzelali do noworodków i ich matek. Nie mieli litości dla nikogo.

Oprócz danych osobowych i identyfikacyjnych, rolnicy zmuszeni będą powiedzieć o swoich dochodach. Wśród pytań znajdą się takie o sprzedawane przez gospodarstwo produkty, powierzchnię ziemi, czy strukturze dochodów, czyli ile pieniędzy pochodzi ze sprzedaży produktów rolnych, a ile z innych źródeł.

To jednak nie wszystko. W kwestionariuszu trzeba będzie wypełnić informacje o ilości posiadanych maszyn rolniczych, opryskiwaczy, zużyciu nawozów, czy nawet o gatunkach ryb w stawach hodowlanych. Ankieta będzie mieściła się na czterech stronach.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
8
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
10

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz