Home Kategorie Ludzie Widok grobu Kory jest przykry i smutny. Dwa lata po śmierci wygląda tak… Nikt się tego nie spodziewał.

Widok grobu Kory jest przykry i smutny. Dwa lata po śmierci wygląda tak… Nikt się tego nie spodziewał.

Widok grobu Kory jest przykry i smutny. Dwa lata po śmierci wygląda tak… Nikt się tego nie spodziewał.

Grób Kory ma upamiętniać artystkę oraz wartości jakie wyznawała. Widok mogiły legendarnej piosenkarki nadal wywołuje nostalgię u fanów jej twórczości.

Niektórych grób Kory przyprawia też o zachwyt. Przed kilkoma tygodniami na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach stanął wyjątkowy pomnik. Teraz, w drugą rocznicę śmierci Olgi Jackowskiej, artystkę w rozmowie z Faktem wspomniała jej siostra.

Dzisiaj mija druga rocznica śmierci Kory. Wybitna wokalistka zmarła 28 lipca 2018 roku. Liderka zespołu Maanam zmarła w wieku 67 lat w swoim domu w Bliżowie na Roztoczu, otoczona najbliższymi. Od dawna zmagała się z nowotworem. Informację o jej śmierci jako pierwszy na oficjalnym profilu facebookowym artystki przekazał jej mąż Kamil Sipowicz.

Informację o nowym pomniku, który przed dwoma tygodniami stanął na grobie artystki, przekazano na nadal aktywnym profilu wokalistki na Facebooku.

– “Chcieliśmy jak najdłużej utrzymać kolorowy ogród na grobie Kory. Był wspólnym dziełem tych, którzy Korę kochali – i za muzykę, i za jej nieprzeciętną osobowość. Bardzo dziękujemy za wszystkie kwiaty, znicze i inne dowody pamięci. Nadszedł jednak czas, by zmienić wygląd tego miejsca.”

W miejscu dawnego ogrodu stanął pomnik z rzeźbą skulonej kobiecej postaci. Uświetniają go dwa napisy: “Kora” oraz 1951 i znak nieskończoności. Całość ma być hołdem dla wartości wyznawanych przez legendę polskiej muzyki. Swój zachwyt wobec pomnika Kory – choć połączony z bólem – zdążyli wyrazić już internauci.

– “Siedzę na Powązkach przy grobie Tuwima i myślę, jak pięknie zmienił się grób Kory” – pisze jedna z użytkowniczek Facebooka.

Wzruszającego wywiadu “Faktowi” udzieliła również siostra Kory.

– „Oleńka jest cały czas przy mnie. Czuję to bardzo mocno. W myślach rozmawiam z nią i nie ma dnia, abym jej nie wspominała. Ciągle jest żal, że tak szybko odeszła, ale jej energia była tak wspaniała, że to nie zginęło. Jak z kosmosu zjawiła się na ziemi, tak teraz wróciła w swoje strony i tam się spełnia, w innym wymiarze. To jest pocieszające. Poza tym twórczość, którą zostawiła, daje mi ukojenie” – wskazała Anna Kubczak.

Opowiedziała też o początkach artystycznej kariery Kory.

– „Pamiętam, że jak przyszła na świat, była śliczna. Była też bardzo uzdolniona. Nasza mama miała piękny, mocny głos i ona ten dar odziedziczyła po niej” – wspomina siostra zmarłej piosenkarki.

– „Od dziecka pochłaniała książki. Literatura ukształtowała jej inteligencję i wszechstronną wiedzę. Dzięki niej posługiwała się pięknym słowem. Przywiązywała ogromną wagę do słowa mówionego i zawsze pięknie wyrażała swoje myśli.”

Lot paralotnią w tandemie
Lot paralotnią w tandemie
199,99 zł
300,00 zł
Oferta zakończona!
Lot paralotnią ze szkoleniem (199,99 zł) i nagraniem wideo (od 219,99 zł) w Szkole Paralotniowej Albatros (do -38%)

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz