Home Kategorie News Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat w sprawie noszenia maseczek.
36.03K

Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat w sprawie noszenia maseczek.

Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat w sprawie noszenia maseczek.

Resort Zdrowia wystosował ważny komunikat w sprawie noszenia masek. Wielu Polaków nadal nie stosuje się do obowiązujących przepisów i ignoruje obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa zaapelował do Polaków, aby zasłaniali usta oraz nos w przestrzeni publicznej, szczególnie podczas zakupów. Pojawia się coraz więcej zakażeń i ognisk w sklepach, co jest bardzo niepokojące.

– „Apeluję ponownie: jesteśmy w sklepie, to jest pomieszczenie zamknięte, mamy obowiązek założyć maseczkę. Niestety, dzisiaj przynajmniej połowa osób w sklepach nie nosi maseczek. I zaczynają się pojawiać ogniska” – mówił Wojciech Andrusiewicz.

– „Może warto wydelegować jednego pracownika, by później nie mieć problemów z bieżącymi dochodami, gdy sklep będzie przez dwa tygodnie zamknięty przez kwarantannę” – dodał rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Według niego właściciele sklepów powinni zwracać większą uwagę na to, czy klienci stosują się do zaleceń. Pozwoliłoby to na ograniczenie nowych potencjalnych zakażeń.

Sytuacja jest poważna. W sklepach pojawia się dużo nowych zakażeń i ognisk koronawirusa, co jest bardzo niepokojącym trendem. Wszystko przez ludzi, którzy ignorują zalecenia i nie stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Jak widać, nie przekonuje ich nawet możliwa wysoka kara.

Za ignorowanie zaleceń dotyczących zasłaniania ust oraz nosa w miejsca, w których jest to wymagane, grozi mandat do 500 złotych. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że może ich również ukarać sanepid. Taka kara wyniesie już nawet do 30 tysięcy złotych. Noszenie maseczek obowiązuje nas w każdym miejscu, gdzie nie ma możliwości zachowania dwumetrowej odległości pomiędzy ludźmi. Wymóg ten obowiązuje także na świeżym powietrzu.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia przestrzegł właścicieli sklepów, by zwracali większa uwagę na to, czy klienci zasłaniają usta oraz nos. Nikt z nich zapewne nie chciałby mieć zamkniętego sklepu oraz całego personelu zatrzymanego na kwarantannie. Wszyscy powinni dbać wzajemnie o swoje bezpieczeństwo, pamiętając, że mimo luzowania obostrzeń, wciąż obowiązuje nas pandemia i ogromne ryzyko.

Fotomagnesy ze zdjęciem
Fotomagnesy ze zdjęciem
12,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Fotomagnesy na lodówkę ze zdjęciem: różne formaty (od 7,90zł) z Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
13
Ha ha
Ha ha
44
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
18

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz