Home Kategorie News Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat w sprawie noszenia maseczek.
35.99K

Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat w sprawie noszenia maseczek.

Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat w sprawie noszenia maseczek.

Resort Zdrowia wystosował ważny komunikat w sprawie noszenia masek. Wielu Polaków nadal nie stosuje się do obowiązujących przepisów i ignoruje obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa zaapelował do Polaków, aby zasłaniali usta oraz nos w przestrzeni publicznej, szczególnie podczas zakupów. Pojawia się coraz więcej zakażeń i ognisk w sklepach, co jest bardzo niepokojące.

– „Apeluję ponownie: jesteśmy w sklepie, to jest pomieszczenie zamknięte, mamy obowiązek założyć maseczkę. Niestety, dzisiaj przynajmniej połowa osób w sklepach nie nosi maseczek. I zaczynają się pojawiać ogniska” – mówił Wojciech Andrusiewicz.

– „Może warto wydelegować jednego pracownika, by później nie mieć problemów z bieżącymi dochodami, gdy sklep będzie przez dwa tygodnie zamknięty przez kwarantannę” – dodał rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Według niego właściciele sklepów powinni zwracać większą uwagę na to, czy klienci stosują się do zaleceń. Pozwoliłoby to na ograniczenie nowych potencjalnych zakażeń.

Sytuacja jest poważna. W sklepach pojawia się dużo nowych zakażeń i ognisk koronawirusa, co jest bardzo niepokojącym trendem. Wszystko przez ludzi, którzy ignorują zalecenia i nie stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Jak widać, nie przekonuje ich nawet możliwa wysoka kara.

Za ignorowanie zaleceń dotyczących zasłaniania ust oraz nosa w miejsca, w których jest to wymagane, grozi mandat do 500 złotych. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że może ich również ukarać sanepid. Taka kara wyniesie już nawet do 30 tysięcy złotych. Noszenie maseczek obowiązuje nas w każdym miejscu, gdzie nie ma możliwości zachowania dwumetrowej odległości pomiędzy ludźmi. Wymóg ten obowiązuje także na świeżym powietrzu.

To może Cię zainteresować:  Andrzej Duda nosi maseczki wątpliwej jakości. Niewiarygodne z czego je zrobił. „To bardzo zły przykład”.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia przestrzegł właścicieli sklepów, by zwracali większa uwagę na to, czy klienci zasłaniają usta oraz nos. Nikt z nich zapewne nie chciałby mieć zamkniętego sklepu oraz całego personelu zatrzymanego na kwarantannie. Wszyscy powinni dbać wzajemnie o swoje bezpieczeństwo, pamiętając, że mimo luzowania obostrzeń, wciąż obowiązuje nas pandemia i ogromne ryzyko.

Twoja reakcja?

Super
Super
13
Ha ha
Ha ha
44
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
18

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz