Home Kategorie News Koronawirus. Rząd wprowadzi kwarantannę dla wracających z wakacji?
18.27K

Koronawirus. Rząd wprowadzi kwarantannę dla wracających z wakacji?

Koronawirus. Rząd wprowadzi kwarantannę dla wracających z wakacji?

Ostatnio nieco zapomnieliśmy o pandemii i zagrożeniu, ale koronawirus wciąż się rozprzestrzenia. Wzrost zachorowań na świecie może sprawić, że turyści wracający z urlopu trafią na kwarantannę.

Koronawirus nieprzerwanie się rozprzestrzenia. Wzrost zakażeń COVID-19 powoduje, że rząd rozważa ograniczenia dla wjeżdżających do Polski. Miałaby powrócić obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna. Kluczowe decyzje jeszcze nie zapadły, ale wiadomo, że chodzi o podróżujących z krajów, gdzie wzrasta ilość przypadków.

Piotr Mueller, rzecznik rządu w rozmowie z RMF FM zapowiedział, że taka decyzja może zostać podjęta na wniosek Ministerstwa Zdrowia lub Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Wyjaśnił, że rząd obecnie analizuje sytuację epidemiologiczną w innych krajach.

– „Na posiedzeniach rządu i zespołu zarządzania kryzysowego jest rozpatrywany wariant przywrócenia kwarantanny powrotnej w przypadku niektórych krajów. Pod uwagę brana jest np. Hiszpania” – podkreślił Mueller.

Decyzja ma zostać podjęta w ciągu dwóch tygodni, ale już teraz ostrzega się turystów przed takim ryzykiem.

Do tej pory polskie władze jedynie zalecały unikanie podróży do Katalonii, w szczególności do Barcelony. Tymczasem Wielka Brytania już nałożyła na swoich obywateli wracających z wakacji w Hiszpanii obowiązek dwutygodniowej kwarantanny. Z tego też względu TUI w Wielkiej Brytanii, największy operator turystyczny w Europie, poinformował kilka dni temu, że odwołuje wszystkie wakacje w Hiszpanii kontynentalnej do 9 sierpnia włącznie.

Kurs online: e-marketing i promocja online
Kurs online: e-marketing i promocja online
39,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: specjalista ds. e-marketingu i promocji online z certyfikatem za 39 zł z firmą Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
8
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
13

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz