Home Kategorie News Zakończyło się spotkanie Andrzeja Dudy z Rafałem Trzaskowskim. Wiadomo, o czym rozmawiali.
2.64K

Zakończyło się spotkanie Andrzeja Dudy z Rafałem Trzaskowskim. Wiadomo, o czym rozmawiali.

„Cieszę się, że się spotkaliśmy” – powiedział Andrzej Duda po spotkaniu z Rafałem Trzaskowskim. „Rozmawialiśmy o wielu sprawach merytorycznych. To było spokojne spotkanie” – podkreślił.

– „Cieszę się bardzo z tego spotkania. Rozmawialiśmy między innymi o przyszłości Polski” – powiedział po spotkaniu z Rafałem Trzaskowskim prezydent Andrzej Duda.

Przyznał, że jest mu żal, iż do spotkania nie doszło w wyborczy wieczór.

– „Chciałem, by tamto spotkanie miało charakter symbolu i stało się polską tradycją wyborów prezydenckich na przyszłość” – powiedział.

Prezydent wytłumaczył, że chciał, aby w momencie, kiedy zostaje już tylko dwóch kandydatów i kampania staje się mocniejsza, można było sobie podać rękę.

– „Żeby całe społeczeństwo, wyborcy widzieli, że można sobie normalnie podać dłoń, a przecież tyle jest różnych konfliktów na tle politycznym w rodzinach, wśród przyjaciół, znajomych, ale trzeba robić wszystko, by je zasypać” – przekonywał.

Panowie rozmawiali o obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego, ale jak powiedział Andrzej Duda, też o wielu sprawach merytorycznych.

– „To była spokojna rozmowa, gdzie mówiliśmy też o przyszłości Polski, o tym, jak chcemy, by Polska nadal się rozwijała, jak chcemy, by była realizowana polityka” – relacjonował.

To może Cię zainteresować:  Rosjanie zakpili z Andrzeja Dudy. Prezydent myślał, że rozmawia z sekretarzem ONZ.

Prezydent wspomniał też, że zgodzili się, iż trzeba tak działać, aby z podniesioną głową móc przekazać pałeczkę do dalszego prowadzenia polskich spraw następnym pokoleniom.

– „Taki był duch tego spotkania” – powiedział Duda.

– „Na pewno się w wielu kwestiach różnimy, ale ważne żeby rozmawiać w sposób merytoryczny” – mówił z kolei Rafał Trzaskowski.

Poprosił, aby Duda nie godził się na żadne rozwiązania, które mogły by spowodować, że wybory mogłyby być mniej demokratyczne.

– „Powiedziałem, jakie jest moje zdanie na temat wyborów. Pan prezydent miał inne zdanie. Rozmowa była w cztery oczy, więc była bardzo szczera” – podkreślił.

„Obu nam zależy, żeby te emocje opadły” – dodał.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz