Home Kategorie Poruszające Skandaliczne sceny na polskiej plaży. Mężczyzna był bezlitosny dla psa.

Skandaliczne sceny na polskiej plaży. Mężczyzna był bezlitosny dla psa.

Skandaliczne sceny na polskiej plaży. Mężczyzna był bezlitosny dla psa.

Pewien mężczyzna bił i kopał psa na oczach innych plażowiczów. Ci którzy to widzieli mówią też o podduszaniu i rzucaniu zwierzakiem.

32-latek dopuścił się przestępstwa na jednej z gdańskich plaż. Nie przeszkadzał mu fakt, że na plaży znajdowało się mnóstwo turystów. Świadkowie natychmiast wezwali policję. Przez kilka minut 32-latek bił psa po głowie, podnosił, dusił, rzucał na ziemię i kopał. Ludzie obawiali się, że pies nie przeżyje. Bali się jednak interweniować, w obawie o własne bezpieczeństwo. Zachowanie mężczyzny zostało nagrane i umieszczono je na pewnej lokalnej grupie na Facebooku. Filmy i zdjęcia zabezpieczyła policja.

Gdy funkcjonariusze reagujący na wezwanie dotarli na miejsce nie mogli znaleźć wskazanego im przez zgłaszających mężczyzny. Nie minęło jednak wiele czasu, policjanci postanowili przeszukać okoliczne uliczki i deptaki. Sprawę opisali na swojej stronie internetowej:

– „Na miejsce od razu skierowano policjantów, którzy dysponując rysopisem mężczyzny, szukali go na plaży. Sprawcy nie zastano na miejscu, nie było również żadnych osób, które widziały zdarzenie, dlatego policjanci zaczęli sprawdzać pobliski teren. Podejrzewany o znęcanie mężczyzna został zauważony przez policjantów na pobliskim deptaku. 32- latek był pijany, miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci doprowadzili go do pomieszczenia dla osób nietrzeźwych, a psa przekazali pod opiekę schroniska dla bezdomnych zwierząt „Promyk”.”

Z relacji weterynarzy wynika, że życiu psa nie zagraża niebezpieczeństwo. Gdy dojdzie do siebie a jego obrażenia zagoją się do końca będzie mógł trafić do adopcji. Miejmy nadzieję, że biedne zwierzę nie straci zaufania do ludzi i znajdzie nowy, kochający dom.

Z relacji policji wynika, że zebrany materiał dowodowy pozwoli na wystosowanie do sądu aktu oskarżenia. Prokuratura postawi mu zarzut znęcania się nad zwierzętami. Za to przestępstwo grozić mu będzie kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mimo wszystko, mundurowi wciąż szukają świadków zdarzenia. Gdy dotarli na plażę większości z nich nie było już na miejscu.

– „Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą i szukają świadków znęcania się nad psem, do którego doszło 19 lipca na plaży w rejonie wejścia numer 72-73 o godzinie 19.50. Wszystkie osoby, które mają informacje na ten temat bądź dysponują nagraniami tego przestępstwa, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji V w Gdańsku przy ul. Obrońców Wybrzeża 19. Informacje przekazywać można za pośrednictwem oficera dyżurnego pod numerem telefonu 47 741-12-22 lub pisząc na adres e-mail: komendant.kp5@gd.policja.gov.pl. Policjanci zapewniają anonimowość.”

eKurs: Java + SQL
eKurs: Java + SQL
29,00 zł
99,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: pakiet kursów online Java + SQL z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
14
Zły
Zły
30

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz