Home Kategorie News Ryszard Czarnecki miał wyłudzić pieniądze od Parlamentu Europejskiego. Sprawą zajęła się prokuratura.

Ryszard Czarnecki miał wyłudzić pieniądze od Parlamentu Europejskiego. Sprawą zajęła się prokuratura.

Ryszard Czarnecki miał wyłudzić pieniądze od Parlamentu Europejskiego. Sprawą zajęła się prokuratura.

Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) zarzucił Ryszardowi Czarneckiemu, że pobierał nienależne zwroty kosztów podróży służbowych oraz diety.

Według śledczych Czarnecki miał pobierać nienależne zwroty kosztów podróży służbowych oraz diety. Po zakończeniu śledztwa na poziomie unijnym akta sprawy trafiły do polskiej prokuratury. Według ustaleń OKO.press raport w sprawie Czarneckiego dotarł do Prokuratury Okręgowej w Zamościu w maju 2019.

OLAF zlecił też Parlamentowi Europejskiemu odzyskanie pieniędzy od europosła Prawa i Sprawiedliwości. Nie wiadomo jednak o jakie kwoty dokładnie może chodzić. Śledczy tego nie zdradzają, dopóki trwa postępowanie.

To może Cię zainteresować:  Rodzice wydali wiele tysięcy na leczenie córki. Kiedy prawda o jej chorobie wyszła na jaw, dosłownie pękło im serce.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu potwierdziła, że prowadzi postępowanie „w sprawie doprowadzenia Parlamentu Europejskiego do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, przy składaniu wniosków o zwrot kosztów podróży służbowych przez jednego z europosłów”. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Czarnecki zapytany przez dziennikarzy o sprawę stwierdził, że jej nie zna i nic nie wie o śledztwie prokuratury w Zamościu.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz