Home Kategorie News Łukasz Szumowski podjął ważną decyzję. Wszystko przez zwiększoną ilość zakażeń koronawirusem.

Łukasz Szumowski podjął ważną decyzję. Wszystko przez zwiększoną ilość zakażeń koronawirusem.

Łukasz Szumowski podjął ważną decyzję. Wszystko przez zwiększoną ilość zakażeń koronawirusem.

Szumowski zamierza działać. Wszystko przez dynamiczny rozwój pandemii w kraju. Drugą falę zachorowań, która miała przyjść jesienią, już od jakiegoś czasu prognozują niezależni specjaliści.

Z cały czas aktualizowanych statystyk wynika jednak, że może ona wystąpić o wiele szybciej, niż zakładano.

Szumowski pilnie wraca do pracy. Koronawirus to źródło wielu emocjonalnych i decyzyjnych huśtawek. Zawirowania nie ominęły też samego ministra. Łukasz Szumowski przerwał urlop w trybie natychmiastowym. Wypoczynek uniemożliwił mu nagły wzrost ilości zachorowań na COVID-19. Końca pandemii wciąż nie widać.

Przed ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim kolejne trudne wyzwania. Jeszcze wczoraj minister zdrowia korzystał z dobrodziejstw lata i ciepłej pogody nad jeziorem, gdzie relaksował się z bliskimi na należącej do jego żony działce. Dziś o dalszym urlopie nie ma już mowy. Koronawirus atakuje ze wzmożoną siłą.

Jak podaje portal fakt.pl, sytuacja epidemiologiczna w Polsce staje się coraz bardziej dramatyczna. O jakimkolwiek spokoju ducha także trudno tutaj mówić – najpierw zaszokował nas sam wybuch pandemii i wprowadzenie surowych restrykcji, niedawno rząd zaczął systematycznie łagodzić obostrzenia, a teraz COVID-19 znów rozprzestrzenia się po całym kraju w zastraszającym tempie. Łatwo wywnioskować, że luzowanie zakazów i nakazów, podobnie jak liczne podróże naszych rodaków, znacznie przyczyniają się do pogorszenia całokształtu sytuacji. Zakażeń bowiem stale przybywa.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 600 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej, bo aż 160 wystąpiło na Śląsku. W Małopolsce przybyło 133 nowe przypadki, a w Mazowieckim 95.

To może Cię zainteresować:  Ojciec zamówił piwo dla syna. Kelnerka zapytała o dowód i zaczęła się awantura.

Rosną też statystyki zgonów. 29 lipca z powodu COVID-19 zmarło aż 12 osób. Nie dziwi więc, że minister zdrowia postanowił przerwać wakacyjny relaks.

Łącznie w Polsce mamy 45 tys. przypadków koronawirusa. Od początku pandemii zmarło ponad 1700 osób. 34 tys. pacjentów wyzdrowiało.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
15
Wow
Wow
8
Smutny
Smutny
12
Zły
Zły
12

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz