Home Kategorie News Podjęto decyzję jakiej obawiali się Polacy. Loty za granicę zostaną wstrzymane.
21.26K

Podjęto decyzję jakiej obawiali się Polacy. Loty za granicę zostaną wstrzymane.

Podjęto decyzję jakiej obawiali się Polacy. Loty za granicę zostaną wstrzymane.

LOT rezygnuje z połączeń do ważnych z perspektywy polskich turystów państw. Z klientami, którzy już teraz kupili bilety, mają się kontaktować przedstawiciele przewoźnika.

LOT nie będzie obsługiwał połączeń, które jeszcze w maju deklarowało gotowość do przyjęcia turystów. Później jednak sytuacja uległa diametralnej zmianie, a to zmusiło przewoźnika do rezygnacji z kursów na południe. Co ciekawe LOT nie postawi też na rejsy zachodnie.

Jak informuje Interia i PAP, LOT nie zdecyduje się na przywrócenie połączeń do Czarnogóry. Regularne kursy miały ruszyć po 4 sierpnia. Do tej daty obsługiwane będą wyłącznie loty dla Polaków przebywających w regionie na zasadach czarterowych. Pasażerowie, których kursy zostały odwołane, mogą liczyć na kontakt z Contact Center. Spółka zaproponuje zwrot kosztów, lub bezpłatną zmianę terminu, ale wyłącznie na jedno z wcześniejszych połączeń czarterowych.

– „Wybierając kierunek podróży, prosimy jednak o uwzględnienie braku możliwości skorzystania z lotów powrotnych do Polski po 4 sierpnia […] Z kolei osobom, które zdecydują się zmienić swoje plany, umożliwiamy bezpłatny wybór nowego kierunku lotu w ramach połączeń #LOTnaWakacje” – informowali przedstawiciele PLL LOT cytowani przez Interię.

Jak ustaliła Interia, rejsy przewidziane w ramach #LOTnaWakacje to połączenia dostępne do 31 sierpnia, które są oznaczone prefiksem 8XXX. Dodatkowo LOT dopuszcza możliwość zwrotu niewykorzystanych biletów za pośrednictwem formularza na stronie przewoźnika. Co ważne, zakaz lotów do Czarnogóry wydała administracja rządowa, a w tym samym dokumencie widnieje również zapis o anulowaniu rejsów na teren Luksemburga.

To może Cię zainteresować:  Nowe obostrzenia od 1 czerwca. Zachowanie odpowiedniego dystansu to za mało.

– „Bacznie obserwujemy lokalne regulacje administracyjne i na ich podstawie będziemy podejmować decyzje dotyczące rozwoju siatki połączeń, w tym o wznowieniu rejsów do Luksemburga” – podali cytowani przez Interię przedstawiciele PLL LOT.

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
10

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz