Home Kategorie News Bon turystyczny. ZUS: tysiące firm dołączyło do programu.
982

Bon turystyczny. ZUS: tysiące firm dołączyło do programu.

Bon turystyczny. ZUS: tysiące firm dołączyło do programu.

500 plus na wakacje będzie można wydać u 6 tysięcy przedsiębiorców, którzy zapisani są do programu Polski Bon Turystyczny. ZUS przedstawił najnowsze dane.

– „Ponad 6 tysięcy podmiotów jest zainteresowanych przyjmowaniem płatności za swoje usługi w formie bonu turystycznego” – poinformowała w radiowej Jedynce prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, prof. Gertruda Uścińska.

Prezes ZUS dodała, że firm na liście Polskiej Organizacji Turystycznej przybywa. Co to oznacza dla beneficjentów nowego 500 plus? Bonem turystycznym będą mogli zapłacić w tysiącach miejsc w całym kraju.

Bonem można będzie zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez POT. Do tej pory na listę wpisało się 6 tysięcy firm, a jak mówi prezes ZUS, chętnych cały czas przybywa.

Polska Organizacja Turystyczna informuje, że lista obiektów przyjmujących płatność bonem pojawi się w sobotę na stronie bonturystyczny.gov.pl.

Rodziny otrzymają 500 plus na dziecko do 18 roku życia oraz dodatkowe 500 zł na dziecko z niepełnosprawnością w formie bonu turystycznego. Mowa też o polskich rodzinach, które mieszkają za granicą. Z szacunków ZUS-u wynika, że uprawnionych do otrzymania bonu jest ponad 6 mln dzieci.

Uścińska powiedziała, że aby skorzystać z bonu należy się zarejestrować na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

– „Rodzic, opiekunowie, także powinni posiadać profil na Platformie Usług Elektronicznych. Jeśli go nie posiadają, to jesteśmy do dyspozycji, aby ułatwić założenie tego profilu. Jest instrukcja na stronie głównej ZUS, można przez specjalnie dedykowaną dla Polskiego Bonu Turystycznego infolinię też przejść ten proces. Można także w jednostkach terenowych ZUS” – poinformowała Uścińska.

Dodała też, że zgodnie ze stanem na 31 lipca liczba beneficjentów, którzy posiadają już profil na PUE ZUS to ponad 1,25 mln osób.

Aby skorzystać ze świadczenia należy założyć profil na PUE ZUS, zalogować się i aktywować bon. Beneficjenci mailem  lub SMS-em dostaną kod obsługi płatności. Będzie on też dostępny na profilu na PUE ZUS. System PUE ZUS dla beneficjentów bonu ruszy o północy z piątku 31 lipca na sobotę 1 sierpnia.

Zestaw do uprawy Bonsai
Zestaw do uprawy Bonsai
22,99 zł
27,90 zł
30 dni
do końca oferty!
Zestawy do uprawy drzewka Bonsai od 22,99 zł z Szybkauprawa.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz