Home Kategorie News Ministerstwo Zdrowia wprowadza ograniczenia dotyczące liczby uczestników wesel.
3.29K

Ministerstwo Zdrowia wprowadza ograniczenia dotyczące liczby uczestników wesel.

W czwartek rano miała miejsce konferencja prasowa Ministerstwa Zdrowia na temat wprowadzenia dodatkowych obostrzeń w powiatach, gdzie występuje wzrost liczby zakażeń.

Łukasz Szumowski poinformował, że nowe obostrzenia wprowadzone zostaną w 19 powiatach w kraju. Nowe regulacje będą dotyczyć targów, kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, sanatoriów, wesel, transportu, a także obowiązku noszenia maseczek.

– „Tam chcemy wprowadzić pewne obostrzenia i rygory, a w powiatach, które mają nieco mniej zakażeń, te rygory będą w mniejszym zakresie” – powiedział szef resortu zdrowia.

W tzw. czerwonej strefie, w której znajdzie się 9 powiatów w woj. wielkopolskim, małopolskim, łódzkim, śląskim oraz podkarpackim, wydany będzie obowiązek noszenia maseczek we wszystkich miejscach publicznych. W pozostałych 10 powiatach restrykcje będą łagodniejsze – będą to powiaty należące do tzw. strefy żółtej.

– „Ograniczona zostanie też liczba osób, które będą mogły brać udział w weselach i uroczystościach rodzinnych. W strefie czerwonej będzie to do 50 osób, a w żółtej – do maksymalnie 100 osób. Będzie też obowiązek rejestracji wesel” – mówił wiceminister Janusz Cieszyński.

To może Cię zainteresować:  Kaczyński podał ostateczną datę wyborów. Nie ma zamiaru jej zmienić.

Łukasz Szumowski apelował też o przestrzeganie obowiązujących zaleceń, które wydane są dla całego kraju. Dotyczy to zachowania odstępów co najmniej 1,5 m od innych osób czy przestrzegania higieny rąk. Minister podkreślił też znaczenie noszenia maseczek zasłaniających ust i nos w miejscach publicznych takich jak na przykład sklepy.

Kurs online: sprzedaż i obsługa klienta z MEN
Kurs online: sprzedaż i obsługa klienta z MEN
69,00 zł
249,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online Specjalista ds. sprzedaży i obsługi klienta z zaświadczeniem MEN za 69 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz