Home Kategorie News Ministerstwo Zdrowia wprowadza ograniczenia dotyczące liczby uczestników wesel.
3.32K

Ministerstwo Zdrowia wprowadza ograniczenia dotyczące liczby uczestników wesel.

W czwartek rano miała miejsce konferencja prasowa Ministerstwa Zdrowia na temat wprowadzenia dodatkowych obostrzeń w powiatach, gdzie występuje wzrost liczby zakażeń.

Łukasz Szumowski poinformował, że nowe obostrzenia wprowadzone zostaną w 19 powiatach w kraju. Nowe regulacje będą dotyczyć targów, kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, sanatoriów, wesel, transportu, a także obowiązku noszenia maseczek.

– „Tam chcemy wprowadzić pewne obostrzenia i rygory, a w powiatach, które mają nieco mniej zakażeń, te rygory będą w mniejszym zakresie” – powiedział szef resortu zdrowia.

W tzw. czerwonej strefie, w której znajdzie się 9 powiatów w woj. wielkopolskim, małopolskim, łódzkim, śląskim oraz podkarpackim, wydany będzie obowiązek noszenia maseczek we wszystkich miejscach publicznych. W pozostałych 10 powiatach restrykcje będą łagodniejsze – będą to powiaty należące do tzw. strefy żółtej.

– „Ograniczona zostanie też liczba osób, które będą mogły brać udział w weselach i uroczystościach rodzinnych. W strefie czerwonej będzie to do 50 osób, a w żółtej – do maksymalnie 100 osób. Będzie też obowiązek rejestracji wesel” – mówił wiceminister Janusz Cieszyński.

Łukasz Szumowski apelował też o przestrzeganie obowiązujących zaleceń, które wydane są dla całego kraju. Dotyczy to zachowania odstępów co najmniej 1,5 m od innych osób czy przestrzegania higieny rąk. Minister podkreślił też znaczenie noszenia maseczek zasłaniających ust i nos w miejscach publicznych takich jak na przykład sklepy.

Karnety na zajęcia jogi
Karnety na zajęcia jogi
59,99 zł
105,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Karnety na zajęcia jogi od 59,99 zł w salonie Stan Harmonii w Bydgoszczy (do -47%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz