Home Kategorie News Tarnów. Niewybuch w centrum miasta. Duże utrudnienia w ruchu. Zamknięto część ulicy Szkotnik.

Tarnów. Niewybuch w centrum miasta. Duże utrudnienia w ruchu. Zamknięto część ulicy Szkotnik.

W trakcie prac przy budowie Muzeum Armii Krajowej przy ul. Mościckiego w Tarnowie, robotnicy wykopali z ziemi niewybuch. Okoliczny teren zabezpiecza policja i straż miejska.

Głowica pocisku została wykopana w trakcie prac ziemnych. Na miejsce wezwano policję, która natychmiast przystąpiła do zabezpieczenia znaleziska i najbliższego terenu.

– „Gdyby pocisk wybuchł to siła rażenia wynosi do 200 do 250 metrów dlatego została całkowicie zamknięta dla ruchu ulica Szkotnik, od skrzyżowania z ulicą Mościckiego do skrzyżowania z ul. Szujskiego. Ruch pieszych przenieślimśy natomiast na drugą stronę ulicy Mościckiego. Staramy się odsunąć też ludzi znajdujących się przy pobliskim centrum handlowym na jak największą odległość. Na razie nie ma jednak decyzji, aby ewakuować ludzi z pobliskich budynków” – mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP Tarnów.

To może Cię zainteresować:  Mieszkańcom Małopolski zrobi się niedobrze. Odkryto tam tony mięsa z tzw. „leżaków”.

W miejscu gdzie znaleziono niewybuch przed laty stała jednostka wojskowa. Stąd przypuszczenia, że są to być może pozostałości po stacjonujących tam żołnierzach.

– „Wszyscy wiemy, że była tu jednostka wojskowa i stacjonowały tu czołgi i być może to pozostałości po jednostce. Nie wykluczamy też, że mogą to być jeszcze pociski z czasów II wojny światowej” – zaznacza rzecznik tarnowskiej policji.

To może Cię zainteresować:  Spełni się najczarniejszy scenariusz w sprawie Dawidka? Te ślady mogą na to wskazywać.

Policjanci informują również, że pocisków jest prawdopodobnie więcej i teren dokładnie mają sprawdzić saperzy z Rzeszowa, która mają przyjechać do Tarnowa w ciągu najbliższych godzin. Utrudnienia mogą potrwać nawet do wieczora.

Czekoladowe zabiegi na ciało
Czekoladowe zabiegi na ciało
59,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Czekoladowe zabiegi na ciało: masaż gorącą czekoladą, kawowy peeling i więcej od 59,99 zł w Instytucie Hialuron (do-60%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz