Home Wideo Poznańskie koziołki w maseczkach ochronnych. Przypominają mieszkańcom o zasłanianiu ust i nosa.

Poznańskie koziołki w maseczkach ochronnych. Przypominają mieszkańcom o zasłanianiu ust i nosa.

Koziołki z wieży ratuszowej w Poznaniu założyły maseczki ochronne, które przypominają o tym, że epidemia jeszcze się nie zakończyła.

Poznańskie koziołki w maseczkach mają za zadanie przypominać mieszkańcom i turystom, że zasłanianie ust i nosa nadal jest obowiązkiem, również w miejscach publicznych, gdy nie da się zachować 1,5-metrowej odległości od innych.

Poznański magistrat chce zwrócić uwagę na to, że maseczki (lub inna osłona) obowiązkowe są  w przestrzeni zamkniętej. Trzeba je nosić: w autobusie, tramwaju i pociągu, a nawet w samochodzie osobowym, jeśli jedzie się z kimś, z kim się nie mieszka. Zasłanianie ust i nosa jest konieczne w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i poczcie, a także w kinie i teatrze, u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu. Maski powinno się zakładać również w kościele i szkole, na uczelni oraz w urzędzie (jeśli załatwia się tam jakąś sprawę) i innych budynkach użyteczności publicznej.

To może Cię zainteresować:  Dyrektorka zdradziła sekret 77-letniej woźnej i zmusiła ją do przyjścia na salę gimnastyczną, gdzie czekali na nią wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.

Nos i usta można odsłonić w restauracji, barze, lub wagonie restauracyjnym, ale dopiero, gdy zajmiemy miejsce przy stole, podczas jedzenia lub picia. Maski można też zdjąć w pracy, jeśli nie ma się styczności z osobami z zewnątrz, a także w lesie.

Z obowiązku zasłaniania nosa i ust zwolnione są wyłącznie osoby, które mają problemy z oddychaniem lub nie mogą zasłaniać ust i nosa z innych powodów zdrowotnych.

Nadal obowiązuje też minimalna odległość między pieszymi, która wynosi co najmniej 1,5 metra. Wyłączeni z tego obowiązku są: rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), osoby wspólnie mieszkające lub gospodarujące, osoby z niepełnosprawnościami, które nie mogą się samodzielnie poruszać, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunowie oraz wszyscy, którzy zasłaniają usta i nos.

To może Cię zainteresować:  To już oficjalne. Minister Szumowski zdradził kiedy wróci jeden z uciążliwych nakazów.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz