Home Kategorie Życie Czy jesteście za likwidacją straży miejskiej?

Czy jesteście za likwidacją straży miejskiej?

Straż miejska od dawna wzbudza kontrowersje, zwłaszcza w kontekście swojej przydatności. Dlatego coraz częściej mówi się o jej likwidacji. A wy jakie macie stanowisko w tej sprawie?

Powszechnie uznaje się, że straż miejska to formacja, której formuła uległa przedawnieniu.

Jak wskazują liczne sondaże i ankiety prowadzone w tej sprawie, zarówno straże miejskie oraz gminne nie spełniają oczekiwań w zakresie dbania o porządek oraz bezpieczeństwo obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Likwidacja straży miejskiej wiązałaby się z tym, że jej kompetencje w tym zakresie, przejęłaby policja.

To może Cię zainteresować:  Kelnerka przekazuje pewnej parze liścik. Gdy czytają go na parkingu są w potężnym szoku.

Zasadniczo coraz częściej można zauważyć, że straż miejska jest likwidowana przez poszczególne samorządy. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest relatywnie prosta. Włodarzom miast zależy na cięciu kosztów, tam gdzie jest to możliwe. A straż miejska należy do tych służb, które są najłatwiejsze do zlikwidowania.

Większość Polaków uznaje tą formację za irytującą i relatywnie zbędną. Uważają, że w dobie rozwiniętych działań policji, straż miejska sama w sobie jest zasadniczo niepotrzebna. A wy jakie macie stanowisko w tej sprawie? Czy uważacie, że straż miejska jako formacja mundurowa, powinna zostać zlikwidowana? A może jesteście za tym, żeby zwiększyć prawa (a wraz z nimi, obowiązki), strażników miejskich? Czekamy na wasze opinie w tym temacie.

To może Cię zainteresować:  15-latek był prześladowany za swój wygląd. Kiedy zobaczył, że ktoś podjeżdża pod jego dom, zaczął krzyczeć.

To czy straż miejska zostanie zlikwidowana leży bezpośrednio w kwestii rządu oraz poszczególnych samorządów. Nie znaczy to jednak, że obywatele nie mają prawa do wyrażania swojej opinii w tym temacie.

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz