Home Kategorie Film Znamy polskiego kandydata do Oscara 2021

Znamy polskiego kandydata do Oscara 2021

W tym roku o pozycję reprezentanta polski na gali Oscarów walczyło aż 7 niezwykłych produkcji filmowych. Ostatecznie rywalizację wygrał “Śniegu już nigdy nie będzie” Szumowskiej i Englerta.

Skład polskiej komisji oscarowej stanowili: dyrektor PISF Radosław Śmigulski, producent Leszek Bodzak, reżyserka Dorota Kobiela, autor zdjęć Łukasz Żal i Małgorzata Szczepkowska-Kalemba z PISF. Przewodniczącym zaś był legendarny kompozytor, a także laureat Oscara za film “Marzyciel”, Jan A.P. Kaczmarek.

Zgodnie doszli oni do wniosku, że “Śniegu już nigdy nie będzie” jest najlepszym wyborem, pokonując w tej rywalizacji takie produkcje jak “Sala Samobójców. Hejter”, “Sweat”, “Supernove”, “Klechę”, “25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy” oraz “Zabij to i wyjedź z tego miasta”.

To właśnie Michał Englert oraz Małgorzata Szumowska staną do walki o Oscara. Fabuła tej produkcji opowiada o atrakcyjnym mężczyźnie ze wschodu, który pewnego mglistego dnia pojawia się w mieście. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że Żenia (bo takie nosi imię) posiada ręce, które leczą a jego oczy są w stanie zajrzeć w głąb duszy samotnej niewiasty.

To może Cię zainteresować:  Antek Królikowski udostępnił nekrolog ojca. „Zamiast kwiatów prosimy o wpłaty na leczenie”.

Bohater postanawia zatrudnić się jako masażysta na bogatym osiedlu znajdującym się na przedmieściach. Pracując dla ludzi, którzy żyją niejako z dala od problemów klasy średniej i wielkomiejskiego zgiełku, poznaje ich osobiste dramaty i historie. Niedługo po tym, wyjątkowy dar Żeni, odmieni życie każdej z tych osób.

Film cechuje wyjątkowa, gwiazdorska obsada. W polskiej produkcji zagrali między innymi: Alec Utgoff (znany między innymi z seriali “Stranger Things”), a także Agata Kulesza, Maja Ostaszewska, Weronika Rosati czy Andrzej Chyra.

“Śniegu już nigdy nie będzie”, ma zaplanowaną premierę na konkurs główny festiwalu filmowego w Wenecji. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w kalendarzu kinematografii. A wyróżnienie jest tym bardziej godne uznania, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że polskie filmy pojawiają się tam sporadycznie.

To może Cię zainteresować:  Znany aktor stracił nogę. Wszystko przez powikłania związane z koronawirusem.

“The Other Lamb” czyli ostatni film reżyserii Małgorzaty Szumowskiej, otrzymał swoją premierę na festiwalu w Toronto. Była to zarazem pierwsza angielskojęzyczna produkcja w karierze reżyserki. Obecnie  film ten, autorstwa dwukrotnej zdobywczyni Srebrnego Niedźwiedzia (czyli nagrody festiwalu w Berlinale) jest dostępny na Netflixie.

93 ceremonia wręczenia Oscarów nie odbędzie się w standardowym, zimowym terminie. Jest to pierwszy taki przypadek od roku 1981,  a bezpośrednią przyczyną jest pandemia koronawirusa.W rezultacie, zwycięzców tegorocznego festiwalu, poznamy dopiero wiosną 2021 roku.

Kurs online: Mechanika Samochodowa
Kurs online: Mechanika Samochodowa
69,00 zł
59 dni
do końca oferty!
Kurs online: Mechanika Samochodowa z certyfikatem za 69 zł w Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz