Home Kategorie Życie Jedna z grup społecznych dostanie wyraźnie wyższe emerytury. Decyzja w tej sprawie już zapadła

Jedna z grup społecznych dostanie wyraźnie wyższe emerytury. Decyzja w tej sprawie już zapadła

Dla starzejącego się polskiego społeczeństwa, emerytury są jednym  z głównych źródeł dochodu. Rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził, że zapadła już decyzja w sprawie zmian w systemie emerytalnym.

Zasadniczo decyzja w sprawie modyfikacji systemu emerytalnego w Polsce już zapadła. Teraz pozostaje jedynie czekać na to, aż Sejm przegłosuje wprowadzoną ustawę.

W czasie wywiadu, rzecznik zwrócił uwagę na fakt, że szykują się naprawdę duże zmiany. Jedna z grup emerytów, będzie niedługo cieszyć się z wyraźnie wyższych świadczeń.

Emerytury w Polsce, to zasadniczo bardzo gorący temat, który często wywołuje u obywateli rozdrażnienie. Wielu seniorów jednak, ucieszy się z tego co powiedział Piotr Müller. Będą bowiem cieszyć się z wyraźnie wyższych świadczeń emerytalnych.

To może Cię zainteresować:  Lekarka popełniła samobójstwo. Przed śmiercią opisywała ogromne cierpienie chorych na COVID-19.

Dzięki temu, codzienna egzystencja wielu starszych osób będzie o wiele prostsza i nie będą oni musieli zastanawiać się nad tym czy powinni kupić leki czy może zostawić pieniądze na jedzenie. Już niedługo emeryci mogą spodziewać się wyraźnego wzrostu otrzymywanych świadczeń emerytalnych.

W nowym projekcie, zdecydowano się na uhonorowanie wyższymi świadczeniami, tych osób, które były działaczami opozycji w czasach komunizmu.

– “Rada Ministrów przyjmie dziś projekt ustawy skierowany dla działaczy opozycji antykomunistycznej. Zakłada on wyrównanie szkód w zakresie emerytalnym” – powiedział Piotr Müller.

– “Każda osoba, która ma status działacza opozycji antykomunistycznej lub represjonowanej politycznie będzie miała emeryturę w wysokości co najmniej 2400 złotych” – przyznał.

To może Cię zainteresować:  Przyłapała swoją 7-letnią córeczkę na masturbacji. Sytuacja powtórzyła się niejednokrotnie.

Nie są to jednak jedyne zmiany, które przewidziano w zakresie polskiego systemu emerytalnego. Emeryci zaoszczędzą także, dzięki kolejnym zniżkom na transport publiczny.

– “Koszt tej ustawy to kilkadziesiąt milionów złotych, ale w moim odczuciu to element sprawiedliwości społecznej. Nowe przepisy wejdą w połowie przyszłego roku” – dodał Müller.

 

Lipoliza iniekcyjna
Lipoliza iniekcyjna
119,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Wyszczuplająca lipoliza iniekcyjna: 1 zabieg za 119,99 zł i więcej w Promedica – 2 miasta

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz