Home Kategorie Inspirujące Współczesne kobiety są same z własnej, nieprzymuszonej woli

Współczesne kobiety są same z własnej, nieprzymuszonej woli

Nowoczesne społeczeństwo XXI wieku doprowadziło do wielu zmian w codziennym życiu ludzi. Widać to między innymi po tym, że z roku na rok coraz więcej kobiet deklaruje się jako “wolne”.

Współczesne singielki, to grupa głównie świetnie wykształconych kobiet, które zamiast ładować się w przeciętny związek, wolą skupić się na rozwoju i samorealizacji.

Można jednak zadać sobie pytanie czy jest to aby na pewno dobry kierunek? Katarzyna Miller, psychoterapeutka i autorka bestsellerowych poradników twierdzi, że prawdziwa miłość jest jak sława i bogactwo. Jedynie nieliczni mogą liczyć na jej łaskę.

Dzisiejsze kobiety nie chcą być z byle kim. Związek, który nie spełni ich oczekiwań lub jest niesprawiedliwy dla ich poczucia własnej wartości, jest z góry skazany na porażkę.

Rośnie świadomość pozycji kobiet, a feminizm coraz mocniej dochodzi do głosu. Samotne kobiety z kolei, swoje potrzeby towarzyskie i społeczne, rozwiązują na różne sposoby. Na przykład poprzez spotkania z liczną grupą koleżanek, które również podjęły decyzję o właśnie takim stylu życia.

To może Cię zainteresować:  Położyła dziecko na łóżku i rozłożyła zwyczajną chusteczkę higieniczną. To, co stało się chwilę później to wybawienie dla wielu rodziców.

Katarzyna Miller uważa jednak, że nie jest to żaden kryzys, lecz rozwój świadomości o swojej własnej wartości.

– “Znam bardzo dużo fajnych kobiet, które świetnie żyją, są ładne, zgrabne, mądre, dobrze zarabiają i posiadają fajne mieszkania, a do tego udzielają się towarzysko – spotykają się z innymi kobietami, mają przyjaciół, kochanków  – i nie czują, że jak pojawia się facet, to musi zostać na zawsze” – powiedziała terapeutka.

Poczucie winy z powodu braku męża czy stałego związku jest już od dawna, reliktem zapomnianej przeszłości. Mimo tego jednak, że obecne singielki są przebojowe, niezależne i często posiadają niezwykle wręcz rozwiniętą karierę zawodową, to wciąż w wielu rodzinach (zwłaszcza w tych wychowanych w klasycznym modelu), są niczym cierń w oku.

Ile razy jakaś ciocia przy wspólnym stole nie wypomniało młodej kobiecie “staropanieństwa”? Najważniejsze jest to, żeby kobiety nie dały sobie wmówić, że coś jest z nimi nie tak – “Na szczęście w dzisiejszym świecie nie panują żadne dogmatyczne przepisy, choć patriarchat broni się dzielnie, a patriarchalne mamy nie mogą patrzeć na to, jak ich córki prowadzają się w sposób wolny, żyją, z kim chcą, gdzie chcą, i sprzątają wtedy, kiedy chcą, gotują albo nie, wyjeżdżają sobie z koleżankami albo same” – tłumaczy.

To może Cię zainteresować:  Gdy zobaczyłem, co moja babcia robi z łupinkami cebuli, już nigdy ich nie wyrzucę!

Bycie singielką nie oznacza przecież, że kobieta musi być samotna czy zgorzkniała. Wręcz przeciwnie, często samotne kobiety cechują się wyjątkową pogodą ducha i mają udane życie. To same kobiety muszą zastanowić się nad tym czego oczekują od życia. Nie mogą dać sobie wmówić, że coś co robią jest dobre lub złe.

Bilet do wrocławskiego ZOO
Bilet do wrocławskiego ZOO
51,00 zł
55,00 zł
184 dni
do końca oferty!
Bilet wstępu do ZOO Wrocław za 51 zł (zamiast 55 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz