Home Kategorie News Zapierające dech w piersiach oświadczenie Cichanouskiej. “Wielu obywateli mnie znienawidzi”

Zapierające dech w piersiach oświadczenie Cichanouskiej. “Wielu obywateli mnie znienawidzi”

Swietłana Cichanouska, czyli główna kontrkandydatka Aleksandra Łukaszenki w wyborach prezydenckich na Białorusi, opuściła kraj. – “Podjęłam bardzo trudną dla mnie decyzję” – tłumaczy

W opublikowanym nagraniu wyraźnie zestresowana i smutna kandydatka tłumaczy, że najważniejsze w życiu są dla niej dzieci.

– “Wiem, że wiele osób tego nie zrozumie, wiele będzie mnie osądzać, a wiele nawet mnie znienawidzi. Nie daj Bóg, by stanęli przed takim wyborem, przed jakim stanęłam ja” – stwierdziła.

– “Myślałam, że cała ta kampania bardzo mnie zahartowała, dodała mi tyle sił, że wszystko wytrzymam. Ale może mimo to pozostałam słabą kobietą, którą byłam na początku. Podjęłam bardzo trudną dla mnie decyzję. Decyzję tę podjęłam całkowicie samodzielnie – ani przyjaciele, ani doradcy, ani sztab, ani Siarhiej w żaden sposób na mnie nie wpłynęli” – mówi na opublikowanym nagraniu.

Nagranie to znajduje się poniżej:

– “Dlatego ludzie, przede wszystkim, chrońcie siebie, ani jedno życie nie jest warte tego, co teraz się dzieje. Dzieci są najważniejszą rzeczą w życiu” – zakończyła kandydatka.

W internecie pojawiło się także nagranie na którym Cichanouska odczytuje oświadczenie do swoich wyborców, aby zaprzestali oni protestów. Link znajduje się poniżej:

– “Szanowni obywatele Republiki Białorusi. Ja, Swiatłana Cichanouska, dziękuję wam za udział w wyborach głowy państwa. Naród Białorusi dokonał wyboru” – czyta w wyjątkowo mechaniczny i sztuczny sposób Cichanouska. – “Z wdzięcznością i ciepłem zwracam się do wszystkich obywateli, którzy mnie popierali: Białorusini, wzywam was, przestrzegajcie prawa. Nie chcę krwi i przemocy. Proszę was, byście nie przeciwstawiali się milicji, nie wychodzili na ulice, by nie stwarzać zagrożenia dla swojego bezpieczeństwa. Chrońcie siebie i swoich bliskich” – powiedziała.

Analizując wypowiedzi kontrkandydatki i jej obecne zachowanie, można zastanawiać się nad tym czy w całym tym zamieszaniu, zarówno rząd białoruski jak i sama Swietłana Cichanouska czegoś nie ukrywają? Czy została ona zmuszona do opuszczenia kraju, żeby chronić swoją rodzinę? Na to pytanie jeszcze nie mamy odpowiedzi.

eKurs: Pośrednik w obrocie nieruchomościami
eKurs: Pośrednik w obrocie nieruchomościami
49,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Pośrednik w obrocie nieruchomościami z zaświadczeniem MEN za 49 zł z Online Edukacją

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz