Home Kategorie Podróże Upadek turystyki w Polsce – tragiczne dane udostępnione przez GUS

Upadek turystyki w Polsce – tragiczne dane udostępnione przez GUS

Pandemia koronawirusa, doprowadziła do prawdziwego upadku turystyki na terenie Polski. W czerwcu liczba turystów spadła, aż o 62,7% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Jeszcze mocniejszy spadek można zauważyć w przypadku turystów z zagranicy. – “w czerwcu przyjechało ich aż o 85,9 proc. mniej” – informuje Główny Urząd Statystyczny.

Jak podaje GUS w czerwcu 2020 roku z noclegów turystycznych, zlokalizowanych w obiektach takich jak hotele, domki etc. skorzystało zaledwie 1,2 miliona turystów z polski oraz 0,1 miliona turystów z zagranicy.

– “W porównaniu z analogicznym miesiącem ubiełego roku, liczba turystów ogółem była niższa o 62,7 proc., przy czym liczba turystów krajowych zmniejszyła się o 56,9 proc., a turystów zagranicznych o 85,9 proc.” – napisał w oświadczeniu, GUS.

Ponadto GUS podaje, że wśród zagranicznych gości, najliczniejszą grupę stanowili turyści z Niemiec (16%). Tak fatalny sezon turystyczny jest oczywiście pokłosiem pandemii koronawirusa. Polska nie jest jedynym krajem, który cierpi z powodu znacznego spadku ruchu turystycznego.

Skok w tandemie z filmowaniem
Skok w tandemie z filmowaniem
599,99 zł
750,00 zł
360 dni
do końca oferty!
Skok w tandemie (od 599,99 zł) z filmowaniem Full HD (od 699,99 zł) z Grupą Spadochronową Reaktor24

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz