Home Kategorie Życie Coraz więcej firm upada. Tragiczna sytuacja polskich przedsiębiorców

Coraz więcej firm upada. Tragiczna sytuacja polskich przedsiębiorców

Jak podał Główny Urząd Statystyczny, w drugim kwartale liczba upadłości wzrosła o niemal 20 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2019 roku. Liczba rejestracji nowych podmiotów spadła  o 32%

Jak podaje GUS w w II kwartale zanotowano 64 410 rejestracji i 157 upadłości. Oznacza to znacznie mniejszą liczbę rejestracji i o wiele większą liczbę upadłości w wszystkich analizowanych typach działalności.

W budownictwie spadek ten wyniósł aż 35%. W usługach to 34%.  Spadki, które przekroczyły granicę 30% zanotowano również w takich branżach jak komunikacja, gastronomia, hotelarstwo, szeroko pojęty handel czy transport.

To może Cię zainteresować:  PILNE: Rząd ogłosił przedłużenie ograniczeń.

Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą stanowiły ponad 83 proc. wszystkich rejestracji podmiotów gospodarczych, a spółki z ograniczoną odpowiedzialnością 13,3 proc.

Liczba upadłości w II kwartale roku 2020 wyniosła z kolei, aż 157. Była więc o 19,8% wyższa w porównaniu do analogicznego okresu z roku poprzedniego.  Wśród podmiotów, dla których ogłoszono upadłość 53,5 proc. stanowiły spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, 22,3 proc. osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, a 16,6 proc. łącznie spółki komandytowe i akcyjne.

To może Cię zainteresować:  Koronawirus a polskie sklepy. GIS wydał specjalne zalecenia dla klientów.

Sytuacja ta jest oczywiście pokłosiem pandemii koronawirusa, która doprowadziła do znacznego spowolnienia gospodarczego w Polsce.

Zimowy rytuał na ciało
Zimowy rytuał na ciało
59,99 zł
250,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybrany zimowy rytuał na ciało z masażem szklanymi kulami i więcej od 59,99 zł w salonie Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz