Home Wideo Leżał ranny i bezbronny, a policjanci oddali do niego 31 strzałów w 3 sekundy

Leżał ranny i bezbronny, a policjanci oddali do niego 31 strzałów w 3 sekundy

Sześciu bostońskich policjantów, zostało oskarżonych o zabójstwo 41-letniego  Justona Roota. Strzelili do niego 31 razy w ciągu zaledwie trzech sekund, rzucając jednocześnie negatywnymi komentarzami.

Do strzelaniny pomiędzy policją a 41-letnim Justonem Rootem doszło w lutym. Policja dostała zgłoszenie o uzbrojonym człowieku w okolicach szpitala Brigham and Women’s Hospital.

Kiedy funkcjonariusz zobaczył jak mężczyzna sięga po broń, również sięgnął po swoją. Był to zabawkowy pistolet do paintballa z którego Root oddał strzał. Funkcjonariusz odpowiedział ogniem, gdzie jedna z kul dosięgnęła oka ofiary.

Root zdołał wejść do samochodu, ale po sześciu minutach jazdy rozbił się, wysiadł i upadł na ziemię. Ratowniczka medyczna próbowała mu pomóc, jednak funkcjonariusze kazali się jej odsunąć.

To może Cię zainteresować:  8-latek zabrał rodzicom samochód i wjechał na autostradę. Pędził aż 140 km/h.

Chociaż funkcjonariusze nie widzieli już broni w rękach 41-latka, a on sam był bezbronny, to oddali w jego stronę 31 strzałów w przeciągu zaledwie trzech sekund.

Rodzina ofiary wysunęła 35-stronicowy pozew  przeciwko funkcjonariuszom. Oskarżając ich między innymi o użycie nadmiernej siły, napaść, pobicie, spowodowanie śmierci oraz nieprzestrzeganie zasad. Oskarżono również władzę Bostonu, o nieprawidłowe szkolenie funkcjonariuszy.

Zauważono, że większość funkcjonariuszy, którzy strzelali do leżącego na ulicy mężczyzny nie miało włączonych kamer na mundurach.

– “Funkcjonariusze i policjant stanowy muszą ponieść odpowiedzialność za skandaliczne czyny i złe poprowadzenie sprawy, opróżniając niemal magazynki i strzelając 31 razy, kiedy on leżał ledwo przytomny na ziemi krwawiąc” – stwierdziła siostra ofiary, Jennifer Root.

To może Cię zainteresować:  Kiedy weszła na scenę ze swoją starszą siostrą, była zestresowana. Ale gdy zaczęła śpiewać... Szok!

Rodzina zapowiedziała twardą walkę o sprawiedliwość dla swojego tragicznie zmarłego członka. Zarówno policja jak i władze Bostonu, będą musiały odnieść się do tych mocnych oskarżeń.

Zabawa w rodzinnym parku rozrywki
Zabawa w rodzinnym parku rozrywki
79,00 zł
26 dni
do końca oferty!
Zabawa w Rodzinnym Parku Rozrywki ENERGYLANDIA: bilet open na wszystkie atrakcje od 89 zł z realizacją bezkontaktową

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz