Home Kategorie Poruszające Dramat w Chrzanowie. Miała ratować zwierzęta a zgotowała im piekło

Dramat w Chrzanowie. Miała ratować zwierzęta a zgotowała im piekło

Mieszkanie wypełnione po brzegi martwymi kotami, psami i gołębiami. Wierzcie lub nie  ale to siedziba Towarzystwa Ochrony Przyrody Inni, które zamiast dbać o zwierzęta, skazało je na męczarnie.

Tego makabrycznego odkrycia dokonali policjanci wraz z prokuratorem, którzy odwiedzili również, mieszczący się w Płazie dom należący do prezeski stowarzyszenia.

– “Ludzie nie mają serca. Traktują zwierzęta jak zabawki. Jak im się znudzą, wyrzucają” – mówiła jeszcze w 2011 roku, Helena R. Prezes Towarzystwa Ochrony Przyrody Inni.

Zasadniczo Towarzystwo to przez wiele lat cieszyło się bardzo dobrą opinią. Dlatego też wiele osób nie jest w stanie nadal uwierzyć w to co się wydarzyło. INNI swoją siedzibą ma w starej, zaniedbanej kamienicy przy ul. Sokoła w Chrzanowie.

To może Cię zainteresować:  87-latka gotowała koty i karmiła nimi inne zwierzęta. „To naturalna selekcja”.

Od kilku miesięcy, sąsiedzi zaczęli skarżyć się na nieodpowiednie warunki w jakich trzymane były zwierzęta. Nikt jednak nie traktował ich uwag poważnie, dopóki nie doszło do tragedii.

– “Zaniepokoił mnie nieprzyjemny zapach, początkowo myślałam że to z kanalizacji. Później usłyszałam szczekanie psa w mieszkaniu na piętrze” – powiedziała jedna z mieszkanek kamienicy, która zadzwoniła pod numer alarmowy 112.

To co zastano w środku, zaskoczyło nawet doświadczonych funkcjonariuszy. Na podłodze znajdowały się ciała kilkudziesięciu psów, kotów i gołębi w różnym stanie rozkładu. Ciała rozkładających się zwierząt, odchody, futra i kości. Gnijąca ciecz zaczęła przesiąkać przez ściany i sufit przenikając na klatkę schodową i do mieszkania poniżej. Zwierzęta pożerały się nawzajem, a udało się uratować zaledwie jednego psa.

To może Cię zainteresować:  Zobacz zwierzę, które zostało genetycznie zmodyfikowane przez człowieka

Kobiecie postawiono zarzuty  artykułu 35. 1a. dotyczący znęcania się nad zwierzętami, grozi jej do trzech lat pozbawienia wolności. Czy to jednak wystarczająca kara za takie okrucieństwo i bestialstwo w stosunku do bezbronnych zwierząt?

Kurs online: Marketingu i reklamy w sieci z MEN
Kurs online: Marketingu i reklamy w sieci z MEN
59,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Manager Marketingu i Reklamy w Sieci z zaświadczeniem MEN za 59 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz