Home Kategorie Życie “Polskie pomidory” ale jednak z Holandii. Sieć sklepów przeprasza za wprowadzanie w błąd

“Polskie pomidory” ale jednak z Holandii. Sieć sklepów przeprasza za wprowadzanie w błąd

“Polskie pomidory” ale jednak z Holandii. Sieć sklepów przeprasza za wprowadzanie w błąd

Sieć Kaufland bardzo mocno reklamowała swoje polskie pomidory nie tylko na samych półkach sklepowych, ale również w gazetce promocyjnej. Okazuje się jednak, że robią konsumentów w wała.

– “W sieci Kaufland jako polskie są sprzedawane pomidory z Holandii” – podaje do informacji publicznej związek Agrounia.

Niderlandzkie owoce trafiły wszędzie, nawet do marketów w Kaliszu, który jest przecież polską stolicą pomidorów. Sieć wprawdzie nazywa to “ludzkim błędem”, jednak fakt jest taki, że zagraniczne owoce i warzywa, wypierają polskie.

To może Cię zainteresować:  Bezdomny mężczyzna przeszedł niesamowitą metamorfozę. Gdy zobaczył się w lustrze, nie mógł uwierzyć, że to jego odbicie!

Niderlandzkie owoce można było dostać zasadniczo wszędzie. Zarówno w Kaliszu jak i w Warszawie czy w Sieradzu. Można to porównać do importu węgla na Śląsk.

Sieć Kaufland odniosła się do tych zarzutów w następujący sposób – “Opisywana promocja dotycząca pomidorów na gałązce spotkała się z wyjątkowo dużym zainteresowaniem klientów niektórych marketów, dlatego, aby pokryć zapotrzebowanie na ten towar, musieliśmy w krótkim czasie dokupić dodatkowe partie pomidorów, które z powodu warunków pogodowych nie były dostępne w Polsce w pożądanej ilości” –

To może Cię zainteresować:  Koleżanki śmieją się z 13-letniej Zuzy, że nie współżyje. „Jesteś jak Święta Maryjka”.

Zasadniczo można się zastanawiać czy takie praktyki są etyczne. Żadna sieć sklepów nie powinna wmawiać swoim klientom, że sprzedaje polskie warzywa i owoce, jednocześnie wiedząc, że pochodzą one z innych krajów.

 

Intensywny kurs językowy online
Intensywny kurs językowy online
39,90 zł
159,90 zł
4 dni
do końca oferty!
Kursy językowe online: intensywne lekcje, nauka słówek, szybkie powtórki od 39,90 zł na platformie Multikurs.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz