Home Kategorie Życie PKB Polski spada aż o 8,2%. To tragedia

PKB Polski spada aż o 8,2%. To tragedia

PKB Polski w drugim kwartale 2020 roku spadło aż 0 8,2%, tak podał do informacji publicznej Główny Urząd Statystyczny w Polsce. to największy spadek od roku 1989.

Jak wskazują ekonomiści z PKO BP ten stan rzeczy jest wynikiem najgłębszego w nowoczesnej historii Polski spadku aktywności gospodarczej spowodowanego epidemią koronawirusa.

Ekonomiści mBanku oczekiwali spadku o 9 procent rok do roku. Z kolei PKO Bank Polski oczekiwał spadku w skali 8 procent. Można więc powiedzieć, że wyniki są pomiędzy tymi wartościami.

– “Załamanie gospodarcze to efekt obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią. Środki wprowadzone w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa de facto uniemożliwiły funkcjonowanie szeregu branż usługowych. Sektor ten praktycznie nie jest monitorowany w miesięcznych danych GUS. W poprzednich cyklach usługi rynkowe stabilizowały koniunkturę, ich spowolnienie było płytsze niż sprzedaży towarów. Tym razem prawdopodobnie było inaczej” – stwierdzili ekonomiści z banku ING.

– “Publikowane dziś dane mają charakter historyczny, gdyż obecnie gospodarka znajduje się w fazie odbudowy aktywności, która w niektórych obszarach ma dynamiczny charakter” – rzeczywiście, cała ta sytuacja z koronawirusem, daje ciekawe podwaliny pod badania nad gospodarką i jej zależności od czynników zewnętrznych.

 

Oczyszczanie skóry twarzy
Oczyszczanie skóry twarzy
39,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
10-etapowe oczyszczanie skóry twarzy z wybranym zabiegiem na twarz za 39,99 zł w Gabinecie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz