Home Kategorie Życie Ksiądz pedofil nie ma zamiaru przeprosić pomimo nakazu sądu
1.25K

Ksiądz pedofil nie ma zamiaru przeprosić pomimo nakazu sądu

Ksiądz skazany za pedofilię, Andrzej Srebrzyński pomimo wyroku sądu, wciąż nie przyznaje się do winy i nie chce przeprosić swoich ofiar. Wywołuje to prawdziwą furię u ludzi, których skrzywdził.

Andrzej Srebrzyński w latach 80 ubiegłego wieku, wykorzystywał seksualnie Marka Mielawczyka, bohatera filmu „Tylko nie Mów Nikomu”, braci Siekielskich. Produkcji, która zatrzęsła kościołem katolickim w Polsce.

Marek miał 12 lat i był ministrantem, znajdującym się pod „opieką”, księdza Andrzeja Srebrzyńskiego. W 2014 roku do sądu trafił pozew w tej sprawie. Pięć lat później sąd apelacyjny w Gdańsku wydał wyrok w tej sprawie.

Marek Mielewczyk otrzymał 400 tys. złotych zadośćuczynienia. Ponadto ksiądz, który go wykorzystywał, miał go przeprosić. 13 sierpnia odbyła się rozprawa w sądzie w Świeciu, na której ksiądz miał przeprosić swoją ofiarę. Na sali sądowej nie pojawił się jednak ani on, ani jego pełnomocnik.

– „Ten człowiek po raz kolejny nie przyznaje się do popełnionej winy. W stosunku do mnie, ale też innych ofiar to wyraz znieczulicy i arogancji z jego strony. Po raz kolejny Srebrzyński potraktował nas jak śmieci. Po tych wszystkich latach, kiedy walczę o sprawiedliwość i po tej całej korespondencji, którą w tym czasie ja i mój adwokat otrzymaliśmy od tego człowieka to obrzydliwe, że dziś nie przyznaje się do winy i nie wykazuje żadnej skruchy” -powiedział Marek Mielewczyk.

 

 

Kurs online: Asystent ds. rozliczeń z MEN
Kurs online: Asystent ds. rozliczeń z MEN
79,00 zł
299,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Asystent ds. rozliczeń i fakturowania z zaświadczeniem MEN za 79 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz