Home Kategorie Niesamowite 17 ton pszenicy z hektara? To nowy rekord świata

17 ton pszenicy z hektara? To nowy rekord świata

Polscy rolnicy, którzy ciągle męczą się z suszami, powodziami i nieurodzajem, powinni uczyć się od tego wyjątkowo sympatycznego rolnika z Nowej Zelandii, który właśnie pobił rekord świata.

Zabawne jest to, że w tym wyścigu o rekord świata, Eric Watson z Ashburton w Nowej Zelandii, rywalizował sam ze sobą. Trzy lata temu bowiem, ustalił on rekord który wynosił 6 791 kilogramów na hektar.

Obecny wynik, który wynosi 7 398 kg z hektara raczej nie zostanie prędko pobity. Tak czy inaczej należy pogratulować sukcesu, temu rolnikowi, który sporo pracy i serca włożył w swoją pracę.  Połączył ciężką harówę w polu z pasją co jest godne uznania.

To może Cię zainteresować:  W tym hotelu świat za oknami jest zupełnie inny. Można relaksować się i spoglądać w morskie głębiny.

Dla porównania, średnie zbiory w Nowej  Zelandii oscylują w granicach 12 000 kg pszenicy na hektar. Rolnik powiedział, że przekroczenie ostatnich zbiorów o prawie 600 kg/ha nawet przerosło jego nadzieje. Trzeba przyznać, że rekord ten jest niewątpliwie wart uwagi.

Kto wie, może polscy rolnicy powinni udać się do Nowej Zelandii i poprosić pana Erica Watsona o lekcje? Może wtedy, łatwiej będzie im walczyć z wyjątkowo nieprzyjaznym dla roli, polskim klimatem.

To może Cię zainteresować:  Oto 13 zaskakujących zastosowań coca-coli. Będziesz w szoku, co potrafi ten napój!

 

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz