Home Kategorie Ludzie Jolanta Kwaśniewska skomentowała pensję Agaty Dudy. Padły gorzkie słowa.

Jolanta Kwaśniewska skomentowała pensję Agaty Dudy. Padły gorzkie słowa.

Jolanta Kwaśniewska skomentowała pensję Agaty Dudy. Padły gorzkie słowa.

Jolanta Kwaśniewska była pierwszą damą w trakcie dwóch kadencji swojego męża, Aleksandra Kwaśniewskiego. Żona byłego prezydenta komentuje pomysł wypłacania pensji Agacie Dudzie.

Kwaśniewska cieszy się chyba największą sympatią wśród wszystkich pierwszych dam, stąd wiele osób czekało na jej komentarz w sprawie kontrowersyjnej pensji dla Agaty Dudy, która ma wynosić 18 tys. zł.

W sejmie po przyjęciu ustawy o podwyżkach dla posłów, w tym prezydenta i jego żony, w mediach zawrzało. O wypowiedź poproszono też Jolantę Kwaśniewską, która dla wielu Polaków była najlepszą pierwszą damą w kraju. Jej wypowiedź cytuje Jastrząb Post.

– „Chciałabym podkreślić, że składka ZUS powinna być płacona dla Pierwszej Damy w wysokości adekwatnej do wcześniejszych dochodów. Brak regulacji w tej sprawie od tylu lat jest skandalem” – powiedziała w programie „Tłit” Jolanta Kwaśniewska.

Polskie prawo do tej pory nie zakładało żadnego wynagrodzenia dla pierwszej damy. Sama Jolanta Kwaśniewska wypowiadała się na ten temat, nie raz twierdząc, że sprawa ta powinna być w końcu uregulowana. Jednak pensja jaka została zaproponowana pierwszej damie, zaskoczyła wszystkich. 18 tys. zł to pensja równa dotychczasowej prezydenckiej.

Jak informuje Jastrząb Post, kancelaria prezydencka nie wnioskowała o żadne pieniądze dla pierwszej damy. Jedyna sprawa, jaką Agata Duda chciałaby uregulować, to ubezpieczenie zdrowotne.

– „Sama Agata Duda nie chce otrzymywać wynagrodzenia za pełnione funkcje. Jedyne co warto uregulować w statusie małżonki prezydenta to opłacanie składek ZUS za czas, kiedy rezygnuje ona z pracy zawodowej” – cytuje Jastrząb Post wypowiedź jednego z prezydenckich urzędników udzieloną portalowi wp.pl.

Zabiegi na ciało
Zabiegi na ciało
69,99 zł
220,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Aromatyczne zabiegi na ciało od 69,99 zł i więcej w Centrum Medycznym Laser-Med w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
37

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz