Home Kategorie Życie Czy uważasz, że nauczanie zdalne jest dobre dla dzieci?

Czy uważasz, że nauczanie zdalne jest dobre dla dzieci?

Czy uważasz, że nauczanie zdalne jest dobre dla dzieci?

Nauczanie zdalne to gorący temat w naszym kraju. Z jednej strony umożliwia ono dzieciom naukę bez konieczności przebywania w szkole i w efekcie zmniejsza ryzyko zarażenia koronawirusem.

To działanie ma głównie chronić osoby starsze, bo dzieci często przechodzą chorobę bezobjawowo, ale nadal mogą zarażać innych.

Z drugiej jednak strony to ogromne utrudnienie dla nauczycieli, którzy nie byli gotowi na nauczanie w takich warunkach. Wymusza to na nich zapoznanie się z zaawansowanymi aplikacjami do komunikacji. Warto też zaznaczyć, że większość starszych nauczycieli nigdy nie korzystała z tak zaawansowanej technologii.

Problemy mają też rodzice, którzy niejednokrotnie zmuszeni są do jednoczesnej opieki nad dzieckiem i zdalnej pracy w mieszkaniu. Nie każdy jest w stanie sobie na to pozwolić.

Innym mankamentem takiego sposobu nauczania jest to, że niektórych rodziców nie stać też na komputery dla swoich dzieci. W Polsce mamy też nadal rodziny, które nie mają dostępu do internetu, przez co dzieci z takich domów mogą być stygmatyzowane. Nie mają one niestety możliwości uczestniczenia w jedynej dostępnej obecnie metodzie nauczania.

Od września planowo ma rozpocząć się rok szkolny, a dzieci mają wrócić do szkół. Uważacie, że to dobre działanie?

Markowe okulary 
Markowe okulary 
39,00 zł
100,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Okulary korekcyjne lub przeciwsłoneczne: 49 zł za groupon wart 250 zł i więcej opcji w Perfect Eye Optic – 5 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz