Home Kategorie Poruszające W głowie się nie mieści, co zrobił ojciec. To on jest winny śmierci 3,5-letniego Kacperka.

W głowie się nie mieści, co zrobił ojciec. To on jest winny śmierci 3,5-letniego Kacperka.

Sprawą zaginięcia 3,5-letniego Kacperka z Nowogrodźca żyła cała Polska. Służby przez wiele dni poszukiwały dziecka. Ostatecznie jego zwłoki wyłowiono z pobliskiej rzeki Kwisy.

Teraz na światło dzienne wyszły kolejne fakty w tej sprawie. To ojciec Kacpra jest odpowiedzialny za jego śmierć. Tak wynika z najnowszych ustaleń prokuratury. Media właśnie przekazały szokujące informacje.

Kacper z Nowogrodźca zaginął w poniedziałek 27 kwietnia 2020 roku. Służby natychmiast rozpoczęły intensywne poszukiwania 3,5-latka, w które zaangażowanych było wiele osób, m.in. Krzysztof Rutkowski i Krzysztof Jackowski.

Cały kraj trzymał kciuki za odnalezienie Kacperka. Niestety spełnił się najgorszy scenariusz. Ciało dziecka wyłowiono z rzeki Kwisy. Służby ustaliły też, że ojciec dziecka w momencie zaginięcia był pod wpływem alkoholu. Był też poszukiwany przez policję. Rafał B. został zatrzymany i usłyszał zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Teraz prokuratura przekazała najnowsze ustalenia śledczych – szokujące informacje obiegły media. Reporterka Radia Zet Grażyna Wiatr opublikowała na swoim Twitterze treść wiadomości z której wynika, że ojciec Kacperka zostawił na działce metamfetaminę, którą jego syn połknął. Odurzone narkotykiem dziecko wpadło do rzeki. Do sądu w Bolesławcu trafił już akt oskarżenia w tej sprawie. Ojcu 3,5-latka Rafałowi B. grozi do 5 lat więzienia.

– „Według biegłych środki te zostały zażyte przez dziecko doustnie na stosunkowo krótki czas przed zgonem i mogły występować u niego zaburzenia psychofizyczne odpowiadające stanowi po użyciu tej substancji, a w przypadku wchłonięcia całej substancji z żołądka do krwi (co nie nastąpiło z uwagi na zgon dziecka) doprowadziłoby to do stanu jego odurzenia” – przekazała Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze.

Produkty Microsoft Office i Windows
Produkty Microsoft Office i Windows
89,90 zł
629,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Produkty Microsoft Office i Windows (od 89,90zł) z Softwerk

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
12

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz