Home Kategorie News Zderzenie busa i autokaru na krajowej „88”. Nie żyje 9 osób.
2.98K

Zderzenie busa i autokaru na krajowej „88”. Nie żyje 9 osób.

Dziewięć osób poniosło śmierć w wyniku zderzenia busa i autokaru na drodze krajowej nr 88 w Gliwicach. Zginęli wszyscy pasażerowie busa. Ranny jest siedem osób z autokaru.

Do wypadku doszło w sobotę późnym wieczorem. Około 22:30 w pobliżu węzła Kleszczów na 9 kilometrze drogi krajowej numer 88. Bus jechał z Gliwic w stronę Wrocławia.

Z najnowszych ustaleń wynika, że do wypadku miało dojść, gdy kierujący autem osobowym próbował wyprzedzić jadący przed nim autobus. Nie zauważył jednak jadącego z naprzeciwka busa. Kierujący osobówką zjechał w zarośla, a kierowca busa chcąc uniknąć zderzenia z autem, zjechał na pobocze. Wtedy też bus miał stracić przyczepność i przewrócić się na bok. Pojazd sunąc po jezdni, zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka autobusem.

– „Po zderzeniu z jadącym z przeciwnej strony autokarem samochód jest całkowicie zmiażdżony, zginęły wszystkie podróżujące nim osoby. Siła uderzenia była ogromna” – powiedział policjant.

To może Cię zainteresować:  3 osoby giną w wypadku. 19-latka robi zdjęcie, na którym uwieczniła łamiący serce szczegół.

Na miejscu zginęło 9 pasażerów busa. Osiem ofiar pochodziło z województwa podkarpackiego. Jedna to obywatel Słowenii. Takie informacje przekazał wojewoda śląski.

– „7 osób – spośród 49 podróżujących autokarem – przewieziono do szpitali. Najciężej poszkodowany jest kierowca autokaru. Był on uwięziony w pojeździe, ratownicy musieli użyć sprzętu hydraulicznego aby go wydostać. Osoba ta została zabrana przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. (…) Sześciu pasażerów z ogólnymi potłuczeniami zostało zabranych do szpitali” – powiedział kt. Damian Dudek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach.

Jak poinformowano rano, stan poszkodowanych jest stabilny.

– „Według naszej wiedzy, życiu tych ludzi nie zagraża niebezpieczeństwo” – powiedział rzecznik gliwickiej policji podinsp. Marek Słomski.

W momencie wypadku padał intensywny deszcz, a widoczność była ograniczona.

Na miejscu nadal pracują służby. Zatrzymany został kierowca osobówki, którego zachowanie mogło doprowadzić do tragedii. Na jutro zaplanowane jest przesłuchanie. Wtedy też zapadnie formalna decyzja o wszczęciu śledztwa.

Po wypadku droga krajowa numer 88 zablokowana była w obu kierunkach.

To może Cię zainteresować:  Wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. tzw. aborcji eugenicznej. Polki są wściekłe!

– „Nie wiadomo jeszcze kim są ofiary śmiertelne. Pasażerowie autokaru, którzy nie ucierpieli w wypadku, jechali do Rudy Śląskiej. Zostali zabrani do domów podstawionym autobusem” – powiedziała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska. Wojewoda Jarosław Wieczorek po informacji o wypadku udał się na miejsce tragedii.

eKurs: Dietetyka kliniczna z MEN
eKurs: Dietetyka kliniczna z MEN
69,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online: Dietetyka kliniczna z certyfikatem MEN za 69 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz